به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از رویترز، سوئد در حالی که قرار است ماه آینده مزایده ای را برای فروش حق خدمات مخابراتی در این کشور برگزار کند، روز سه شنبه استفاده از تجهیزات مخابراتی شرکت های چینی هواوی و زدتی‌ای را در بازار اینترنت نسل پنجم خود ممنوع کرد. جدیدترین خبرها و تحلیل‌های […]


به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از رویترز، سوئد در حالی که قرار است ماه آینده مزایده ای را برای فروش حق خدمات مخابراتی در این کشور برگزار کند، روز سه شنبه استفاده از تجهیزات مخابراتی شرکت های چینی هواوی و زدتی‌ای را در بازار اینترنت نسل پنجم خود ممنوع کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی شهرکریمه بخوانید. (کلیک کنید)

اداره پست و مخابرات سوئد گفت: تعیین شرایط اعطای مجوز پس از ارزیابی های انجام شده توسط نیروهای مسلح سوئد و سرویس امنیتی این کشور صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، به دنبال فشارهای آمریکا، دولت های اروپایی در حال تجدید نظر درباره نقش شرکت های چینی در ایجاد شبکه های مخابراتی خود هستند.

آمریکا مدعی است این شرکت ها یک تهدید امنیتی هستند چرا که بر اساس قانون چین، شرکت ها و شهروندان چینی باید به دولت در جمع آوری اطلاعات کمک کنند.

دولت انگلیس در ماه ژوئیه دستور داد تا تجهیزات مخابراتی هواوی به طور کامل از شبکه اینترنت نسل پنجم (5جی) این کشور تا سال 2027 پاکسازی شود و یکی از اولین کشورهای اروپایی بود که چنین دستوری را صادر کرد.

هواوی و زد تی ای بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر در مورد تصمیم دولت سوئد پاسخ ندادند.

اداره پست و مخابرات سوئد اعلام کرد شرکت هایی که در مزایده ماه آینده شرکت می کنند باید تا تاریخ 1 ژانویه 2025 تجهیزات ساخت شرکت هواوی و زد تی ای را از عملیات مرکزی خود حذف کنند.

انتهای پیام/