قم- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شهدا و رزمندگان اسلام سیره سیدالشهدا(ع) را در عمل پیاده و با تأسی از امام حسین (ع) جان خود را فدای دین و میهن اسلامی کردند.به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، محمداسماعیل کوثری عصر یکشنبه طی سخنانی در یادواره ۵۷ شهید روستای ابرجس شهرستان کهک، همزمانی برگزاری این مراسم با شب عاشورای حسینی را اتفاقی پر برکت دانست و عنوان کرد: در چنین شبی بهترین و عزیزترین یاران اباعبدالله (ع) با خدای خود راز و نیاز کردند و اخلاص و صداقت خویش را با پروردگار متعال در میان گذاشتند.

وی بیان کرد: دنیاطلبی و جاه‌طلبی یزیدیان و عدم آگاهی مردم کوفه باعث شد که عزیزترین عزیز پیامبر اکرم یعنی امام حسین (ع) و حتی پیام‌رسان حضرت یعنی مسلم بن عقیل را به شهادت رسیدند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هدف سیدالشهداء (ع) از قیام عاشورا احیای مجدد دین مقدس اسلام و قراردادن مردم در مسیر صحیح بود، گفت: دنیاطلبی، بصیرت نداشتن مردم و خوردن فریب دشمن به علت عدم آگاهی منجر شد که در کنار یزیدیان مقابل حضرت ایستادند.

وی ابراز کرد: در روز عاشورا امام حسین (ع) عزیزان خود را فدای دین اسلام و خدای متعال می‌کند و اینجاست که چهارده قرن پس از صدر اسلام، از سلاله ائمه اطهار (ع) انسانی مانند امام خمینی (ره) می‌آید و با دست خالی و در سن ۷۷ سالگی، بر طاغوت زمان می‌خروشد و جمهوری اسلامی ایران را بنیان‌گذاری می‌کند.

کوثری با بیان این‌که ولی امر مسلمین، مردم ولایت‌مدار و کارگزاران حکومت، گردانندگان اصلی نظام اسلامی هستند، افزود: در زمان حضرت علی (ع) نبود مردم ولایت‌مدار و کارگزاران درستکار باعث شد که حکومت حضرت بیشتر از پنج سال نشود؛ اما در انقلاب اسلامی، مردم ولایت‌مدار به ندای امام راحل لبیک واقعی گفتند و تا آخرین قطره خون خود ایستادگی کردند.

وی یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان ما توطئه‌هایشان را یکی پس از دیگری طراحی کردند تا بتوانند این نظام را از بین ببرند و نمونه آن را در کودتای نافرجام عقاب در مرداد سال ۱۳۵۹ قبل از آغاز جنگ تحمیلی شاهد بودیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدا و رزمندگان اسلام سیره امام حسین (ع) را در عمل پیاده کردند، اضافه کرد: شهدای گرانقدر ما در زمان انقلاب و دوران دفاع مقدس نه تنها برای خودشان چیزی نخواستند بلکه جان خود را فدای دین مقدس اسلام و میهن اسلامی کردند.

وی تصریح کرد: آنچه سبب ناامیدی دشمنان شد، حضور شهدا و رزمندگانی بود که امام خود را خالصانه و برای خدا یاری کردند و خود را به فراز «انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم» در زیارت عاشورا و همه احکام الهی و دینی، متعهد و متعبد دانستند.منبع