آیت‌الله علوی گرگانی: “تقوا و رویکرد احسان محور” مورد تاکید اداره کل اوقاف باشد به گزارش شهرکریمه آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید ظهر امروز در جمع مدیرکل و معاونان اوقاف استان که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار کرد:  به سهم خودم از تلاش‌های مجموعه اوقاف قم به خاطر تلاش در راستای تأمین نیازهای […]


آیت‌الله علوی گرگانی: “تقوا و رویکرد احسان محور” مورد تاکید اداره کل اوقاف باشد

به گزارش شهرکریمه آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید ظهر امروز در جمع مدیرکل و معاونان اوقاف استان که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار کرد:  به سهم خودم از تلاش‌های مجموعه اوقاف قم به خاطر تلاش در راستای تأمین نیازهای مادی و معنوی جامعه تشکر می‌کنم.

وی بابیان اینکه تقوا و رویکرد احسان محور، دو عامل اصلی در فعالیت‌های شماست، بیان کرد: متولیان و مباشران وقف باید بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های سازمان اوقاف عمل کنند،امیدواریم باسیاست‌های جدید که ناظر به نیازهای روز جامعه هستند، وقف به اعتلای بیشتری برسد و تمام اقشار جامعه نهایت استفاده از وقف را ببرند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: واقفان خیراندیش درگذشته ناظر به نیازهای روز جامعه وقف‌هایی داشته‌اند و آثار و برکات این اقدام آن‌ها هنوز در اختیار ما قرار دارد، امروز بر عهده ماست که این سنت حسنه را تداوم‌بخشیم و میراث وقف را به نسل آینده واگذاریم.

آیت‌الله علوی گرگانی بابیان اینکه موقوفات باید عام‌المنفعه باشند و عموم مردم از آن‌ها بهره‌مند شوند، گفت: سه حوزه اصلی نیازهای روز که توسط اوقاف و امور خیریه احصا شده، جزو ضروریات جامعه محسوب می‌شوند و ما هم به مردم توصیه می‌کنیم در این حوزه‌ها وقف کنند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل در این زمینه که موردتوجه امام راحل هم بود، این است که در دوران شاه بسیاری از موقوفات آسیب‌دیده بودند و وقف با آسیب روبرو بود، بعد از انقلاب هم عده‌ای به دنبال سوءاستفاده از املاک وقفی بودند ولی ایشان به مسئله وقف اهتمام جدی داشتند و با هوشیاری دستور دادند که موقوفات به‌دقت مورد ثبت و ضبط قرار گیرند و دقیقا در راستای نیت واقفان مصرف شوند.

آیت‌الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: ممکن است الان هم افرادی باشند که حق موقوفات را ادا نکنند و به دنبال سوءاستفاده از املاک وقفی باشند بنابراین باید حساسیت زیادی داشته باشید و اجرای امینانه نیت واقفان را اولویت اصلی خود قرار دهید.

انتهای پیام/ 137