ایجاد ظرفیت تولید روزانه ۷۰۰ هزار ماسک در قم؛ قیمت مصوب ۱۳۰۰ تومان است به گزارش قم نیوز محمد حضوری در جمع خبرنگاران در مورد تأمین ماسک موردنیاز در قم اظهار داشت: در اوایل شیوع کرونا با کمبود ماسک روبه رو شدیم، چرا که تولیدکننده ماسک سه لایه در قم فعال نبود و روند تولید […]


ایجاد ظرفیت تولید روزانه ۷۰۰ هزار ماسک در قم؛ قیمت مصوب ۱۳۰۰ تومان است

به گزارش قم نیوز محمد حضوری در جمع خبرنگاران در مورد تأمین ماسک موردنیاز در قم اظهار داشت: در اوایل شیوع کرونا با کمبود ماسک روبه رو شدیم، چرا که تولیدکننده ماسک سه لایه در قم فعال نبود و روند تولید در استان‌های دیگر انجام می‌گرفت.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: در حال حاضر با تسهیل صدور مجوز و فراخوان و همراهی دستگاه‌های اجرایی و با حمایت از تولیدکنندگان، در قم ظرفیت تولید روزانه 700 هزار ماسک ایجاد شده است، البته اگر مواد اولیه در اختیار تولید قرار بگیرد نیاز استان مرتفع می‌شود و امکان صادرات نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه اخیراً شرکت توزیعی در جهت مدیریت بازار ورود پیدا کرده است و ماسک سه لایه تولیدشده با ماده ضدویروس را از تولیدکنندگان تحویل می‌گیرد و در سطح داروخانه توزیع می‌کند، تصریح کرد: اگرچه توزیع ماسک مدتی محدود شده بود، اما با توجه به شرایط پایداری در تولید محدودیت برداشته‌ شده است.

حضوری با تأکید بر اینکه قیمت مصوب ماسک سه لایه در بازار 1300 تومان است، ابراز کرد: در ابتدا قیمت در قم تفاوت داشت که با تمهیدات لازم اقدام به کنترل قیمت کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: در مورد مواد ضدعفونی دو گروه در بازار وجود دارد، برخی از مواد ضدعفونی پایه الکل دارند و برای دست قابل‌استفاده است و برخی نیز دارای مواد غیرالکلی بوده و برای سطوح مناسب است و در داروخانه‌ها موجود است.

انتهای پیام/ 137