توقیف پلاک‌های غیربومی فعال در شرکت‌های تاکسی اینترنتی به گزارش شهرکریمه مرتضی عزتی امروز با اشاره به اهمیت نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی اظهار کرد: بر اساس قانون حمل‌ونقل مسافر با خودروهای شخصی ممنوع بوده و باید تمام تاکسی‌ها زیر نظر تاکسیرانی فعالیت کنند. وی حفظ امنیت مسافران در سفرهای درون‌شهری را مهم‌ترین وظیفه سازمان تاکسیرانی […]


توقیف پلاک‌های غیربومی فعال در شرکت‌های تاکسی اینترنتی

به گزارش شهرکریمه مرتضی عزتی امروز با اشاره به اهمیت نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی اظهار کرد: بر اساس قانون حمل‌ونقل مسافر با خودروهای شخصی ممنوع بوده و باید تمام تاکسی‌ها زیر نظر تاکسیرانی فعالیت کنند.

وی حفظ امنیت مسافران در سفرهای درون‌شهری را مهم‌ترین وظیفه سازمان تاکسیرانی دانست و افزود: راننده تاکسی با تأیید پلیس راهور و سازمان تاکسیرانی اجازه فعالیت در سطح شهر را داشته و خودروهای شخصی فاقد این تأییدیه هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم با ابراز خرسندی از تفاهم‌نامه‌های امضاشده با شرکت‌های تپسی و اسنپ تصریح کرد: با امضای این تفاهم‌نامه برای نظارت تاکسیرانی بر فعالیت این دو شرکت اینترنتی، امنیت مسافران تضمین می‌شود.

وی با تأکید بر اولویت اعزام خودرو با تاکسی ادامه داد: باید این حق انتخاب به مسافر داده شود که از خودروی شخصی یا تاکسی برای سفر درون‌شهری خود استفاده کرده و اولویت اعزام با خودروهای تاکسی باشد.

عزتی از شرکت‌های اینترنتی خواست تنها خودروهای شخصی با پلاک بومی را جذب کنند و تأکید کرد: شرکت‌های اینترنتی به‌هیچ‌عنوان اجازه جذب خودروهای شخصی با پلاک غیربومی را نداشته و این اقدام تخلف محسوب می‌شود.

وی از توقیف خودروهای پلاک غیربومی خبر داد و گفت: برای حفظ امنیت مسافر و انجام سفر سالم در صورت مشاهده جابه‌جایی مسافر با پلاک غیربومی خودرو توقیف‌شده و شرکت خاطی جریمه می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم ادامه داد: در چند هفته اخیر شاهد فعالیت خودروهایی با پلاک شهرهایی دیگر در سطح شهر بودیم که باید شرکت‌های مربوطه نسبت به این موضوع مسئولیت‌پذیرتر برخورد کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۷