طرح بهسازی راه‌های روستایی کهک قم عملیاتی شد به گزارش شهرکریمه محمدرضا زیدآبادی اظهار کرد: محورهای بخش کهک از جمله راه‌های اصلی و روستایی به دلیل موقعیت جغرافیایی و ییلاقی بودن و جاذبه‌های سیاحتی کهک، از ترافیک چشمگیری به ویژه در ایام پایانی هفته و روزهای تعطیل برخوردار است. وی عنوان کرد: صیانت و ارتقای […]


طرح بهسازی راه‌های روستایی کهک قم عملیاتی شد

طرح بهسازی راه‌های روستایی کهک قم عملیاتی شد

به گزارش شهرکریمه محمدرضا زیدآبادی اظهار کرد: محورهای بخش کهک از جمله راه‌های اصلی و روستایی به دلیل موقعیت جغرافیایی و ییلاقی بودن و جاذبه‌های سیاحتی کهک، از ترافیک چشمگیری به ویژه در ایام پایانی هفته و روزهای تعطیل برخوردار است.

وی عنوان کرد: صیانت و ارتقای سطح سرویس در راه‌های کهک به دلیل آنچه ذکر شد و دیگر ضرورت‌های موضوعه، همواره دردستور کار این اداره‌کل قرار داشته است.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم اجرای طرح‌های عمران جاده‌ای را متنوع و متناسب با موقعیت و ویژگی راه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به مطالعات و بررسی‌های انجام شده در خصوص وضعیت راه‌های روستایی بخش کهک و اولویت‌های کهک، مقرر شد با اجرای طرح‌هایی شامل فوگسیل یا همان لایه حفاظتی آسفالت، درزگیری و روکش آسفالت، نسبت به بهسازی راه‌های روستایی این بخش اقدام شود.

زیدآبادی طول مسیرهای روستایی درحال بهسازی بخش کهک را در مجموع بیش از ۱۴ کیلومتر دانست و گفت: نظر به فرآیند بررسی و تناسب در اجرای طرح‌های مرتبط، بنا شد طی عملیاتی ترکیبی شامل درزگیری و فوگسیل،هشت کیلومتر از محور کهک – ابرجس بهسازی شود.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم در ادامه به اجرای پروژه روکش آسفالت درمحور روستایی بیدهند – دوراهی امامزاده نورعلی(ع ) اشاره کرد و گفت: طول این مسیر بیش از یک کیلومتر است.

وی دیگر محور مورد نظر در طرح بهسازی راه‌های روستایی بخش کهک را جاده  ابرجس – بیدهند دانست و افزود: طول این محور دو کیلومتر است که در این مسیر روکش آسفالت دنبال می‌شود.

زیدآبادی محور روستایی وشنوه بخش کهک را از دیگر محورهایی که با اجرای روکش آسفالت بهسازی می‌شوند دانست و افزود: طول مسیر بهسازی در این محور بیش از دو کیلومتر و ۲۰۰ متر است.

وی هزینه اجرایی پروژه بهسازی محورهای روستایی بخش کهک را ۴۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تمامی اعتبار تخصیصی طرح از محل منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تامین شده است.

زیدآبادی در مورد بازه زمانی تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه اظهار کرد: با توجه به زمانبندی اعلامی تا پایان آذرماه سال جاری شاهد تکمیل و بهره‌برداری این طرح خواهیم بود.

وی در پایان تصریح کرد: درصورت تامین به موقع قیر مورد نیاز، پیمانکار آمادگی تکمیل و تحویل پروژه را پیش از زمان اعلامی، دارد.

انتهای پیام/ ۱۳۷منبع