افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 28 September , 2023×
شهرکریمه – مادر شهیدان زین الدین: شهادت سردار سلیمانی داغ شهادت فرزندانم را تازه کرد
23 دی 1398 - 0:45
شناسه : 26186
0

[ad_1] مادر شهیدان زین الدین: شهادت سردار سلیمانی داغ شهادت فرزندانم را تازه کرد به گزارش شهرکریمه شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ملت ایران را داغدار و جامعه اسلامی و انسان‌های آزاده را متاثر کرد و پس از ۹ روز از شهادت سردار دل‌ها حُزن و اندوه میان مردم ایران اسلامی وجود دارد. با شهادت […]

پ
پ

[ad_1]

مادر شهیدان زین الدین: شهادت سردار سلیمانی داغ شهادت فرزندانم را تازه کرد

مادر شهیدان زین الدین: شهادت سردار سلیمانی داغ شهادت فرزندانم را تازه کرد

به گزارش شهرکریمه شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ملت ایران را داغدار و جامعه اسلامی و انسان‌های آزاده را متاثر کرد و پس از ۹ روز از شهادت سردار دل‌ها حُزن و اندوه میان مردم ایران اسلامی وجود دارد.

با شهادت سردار سلیمانی داغ دل خانواده معظم شهدا بیشتر شده است، مادر شهدا فرزند خود را از دست دادند و فرزندان رشیدمردان مدافع حرم نیز بار دیگر پدرشان به درجه رفیع شهادت نائل شد و در غم بزرگی سوگوار شدند.

“تواضع و دین داری” مهم ترین عامل محبوبیت سردار سلیمانی است

تواضع، دین داری و فدا کردن جان در راه خداوند سه موضوعی است که بر اساس حدیث امام صادق(ع) سبب محبوبیت انسان می شود و سردار حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای مدافع حرم از این خصوصیات برخوردار است.

در روزگاری زندگی می‌کنیم که نسل جوان به خوبی رشادت و شجاعت و فداکاری حاج قاسم را مشاهده و درک کرد و قدردان زحمات سردار عزیز است، همان گونه که مردم عراق و سوریه نیز به خاطر نجات کشورشان از چنگال داعش نام و یاد این سردار سرافراز برای همیشه در  ذهن و قلب شان باقی می‌ماند.

زینب اسلام دوست مادر شهیدان زین الدین در گفت و گو با خبرنگار شهرکریمه در قم، اظهار داشت: شهادت سردار سلیمانی چند نکته حائز اهمیت دارد واینکه همزمان با سال روز شهادت جعفر طیار بود و مراسم سوم نیز با حضرت صدیقه طاهره (س)همزمان شد و مراسم چهلم نیز به ۲۲ بهمن ختم می شود.

وی با اشاره به خصوصیات سردار سلیمانی افزود: حاج قاسم انسانی با ایمان، با تقوا و دارای عزم بود و همه هستی و زندگی خود را برای فدای اسلام کرد.

اسلام دوست با بیان اینکه همه دنیا برای سردار سلیمانی مراسم عزا برگزار کردند، بیان کرد: این موضوع نشان دهنده این است که سردار فرامرزی و جهانی بود،حاج قاسم ۴۰ سال زحمت کشید تا برنامه‌های ایران و انقلاب اسلامی را پیاده کند و با شهادت خود نیز این برنامه‌ها را تحقق بخشید و جمعیت میلیونی در مراسم تشییع شرکت کردند.

وی با قرائت حدیثی از امام باقر(ع) گفت: مردی از قم قیام کرده و همه مردم عالم را به وحدانیت دعوت می‌کند، امروز مشاهده می‌کنیم که همین گونه شده است، درست است که قیام امام راحل به وقوع پیوست ولی در تداوم این قیام شهادت رزمندگان اسلام و شهدای مدافع حرم وسردار سلیمانی است.

مادر شهیدان زین الدین تصریح کرد: افرادی سقیفه بنی ساعده را شکل داده و امیرالمومنین(ع) را خانه نشین و حضرت زهرا(س)شهید کردند و اهل بیت(ع) را جدا کردند که این موضوع سبب شد مفاد آیه های قرآن به فراموشی سپرده شود و بین قرآن و اهل بیت(ع) فاصله بیفتد.

اسلام دوست با تاکید بر لزوم حرکت در مسیر معصومین(ع) گفت: رسول خدا فرمودند من شما را ترک می کنم درحالی که قرآن و اهل بیت(ع) را برای شما می گذارم و این دو نیز سرمایه شهدا بوده است.

وی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی داغ شهادت فرزندانم را تازه و قلبم را داغدار و اشک چشمانم را جاری کرد، گفت: برای من سردار قاسم سلیمانی، مهدی و مجید و زین الدین، شهید حججی و همه شهدا هیچ تفاوتی ندارند.

مادر شهیدان زین الدین ادامه داد: دنیا و آمریکا وملت هایی که آمریکا پایگاه هایش را در کشورشان ایجاد کرده این موضوع را بدانند که هزینه هایشان به جیب اسرائیل می‌رود  و همیشه تاکید دارم باید مرگ بر اسرائیل بگوییم چون پشت صحنه قرار دارد.

اسلام دوست با اشاره به ویژگی‌های فرزندان شهیدش تصریح کرد: مهدی بسیار باهوش و نخبه بود و رتبه ۳ کنکور ریاضی را به دست آورده بود ولی جان خود را فدای ایران اسلامی و انقلاب کرد،مجید سن بسیار کمی داشت که به خاک دشمن می رفت تا اطلاعات به دست بیاورد و به فرماندهان بدهد.

وی افزود: اینگونه نبود که تنها دو فرزندم را از دست دادم بلکه دو انسانی که می توانستند دنیا را اداره کنند از دست دادم، سردار سلیمانی نشان داد که هر کدام از این رزمندگان می توانستند چه اقداماتی انجام دهند.

جوانان برای تداوم مسیر سردار سلیمانی با قرآن و اهل بیت(ع) مانوس باشند

مادر شهیدان زین الدین تصریح کرد: نسل جوان برای اینکه ادامه دهنده راه سردار سلیمانی باشد باید ایمان خود را تقویت کرده و با قرآن و اهل بیت(ع) مانوس باشد و در راستای اقتدار ایران اسلامی گام بردارند.

اسلام دوست با تاکید بر اینکه شهادت سردار سلیمانی تحول عظیمی در جامعه ایجاد کرد، ادامه داد: حضور افراد مختلف با هر سلیقه و تفکر فکری در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی نشان دهنده این است که اگر واقعا در کشورمان همه مسئولین همانند سردار سلیمانی باشند و حقیقتا در همه ابعاد مسئولیت را احساس کنند برای مردم قابل ارزش و اهمیت خواهند بود.

وی با اشاره به مشکلات کشور بیان کرد: مسئولین باید با اقدامات خود دل مردم را شاد کنند تا نگران و ناراحت نباشند چون همان گونه که مشاهده می‌کنیم مردم علی رغم مشکلاتی که دارند ولی همواره پای آرمان های انقلاب اسلامی هستند.

استکبار  با جنگ نرم به دنبال فریب نسل جوان است

مادر شهیدان زین الدین تصریح کرد: برخی از دختران جامعه علی رغم اینکه حجاب مناسبی ندارند ولی  فطرت‌های آنها الهی است و خداوند فطرت الهی را در وجود همه انسان‌ها قرار داده است ولی استکبار و برخی افرادی که علاقه‌مند به غرب هستند مردم را فریب می دهند.

اسلام دوست، مقاومت سردار سلیمانی در برابر استکبار را حرکت در مسیر اهل بیت(ع) دانست و گفت: اینکه برخی از جوانان با ظاهر متفاوت می‌گویند عاشق سردار سلیمانی هستند و سردار دل ها را دوست دارند این موضوع نشان می‌دهد فطرت الهی در وجود آنها است.

وی عنوان کرد: خداوند، ملائکه، اهل بیت(ع) و شهدای عزیز ناظر اعمال ما هستند، به مسئولین می‌گویم در کار خود عدالت را رعایت کرده تا خدا از آنها راضی باشد.

مادر شهیدان زین الدین خاطرنشان کرد: ترامپ گفته بود که قصد دارد ۵۲ نقطه ایران اسلامی را بزند ولی باید بداند که اگر یک بار مادران و همسران شهدا برای تو آه بکشند نابود می‌شوی و قطعا هم نابود خواهد شد.

انتهای پیام / ۱۳۷

[ad_2]

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.