همایش «شهید مطهری و تمدن نوین اسلامی» در قم برگزار می‌شود به گزارش شهرکریمه همایش چهلمین سالگرد شهادت استاد متفکر آیت‌الله مرتضی مطهری با عنوان «شهید مطهری و تمدن نوین اسلامی» برگزار می‌شود. این همایش روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۰ در سالن همایش‌های مدرسه عالی دارالشفاء برگزار می‌شود و آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان […]


همایش «شهید مطهری و تمدن نوین اسلامی» در قم برگزار می‌شود

به گزارش شهرکریمه همایش چهلمین سالگرد شهادت استاد متفکر آیت‌الله مرتضی مطهری با عنوان «شهید مطهری و تمدن نوین اسلامی» برگزار می‌شود.

این همایش روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۰ در سالن همایش‌های مدرسه عالی دارالشفاء برگزار می‌شود و آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان سخنران این مراسم است.

آیت‌الله شهید مرتضی مطهری در ۱۳ بهمن ماه ۱۲۹۸ در شهر فریمان از توابع خراسان رضوی به دنیا آمد، وی از استادان حوزه علمیه و معروف‌ترین سخنران در دو دهه قبل از انقلاب اسلامی بود و آثار بسیاری از او بر جای مانده است.

شهید مطهری در سخنرانی‌ها و کتاب‌های خود سعی در ارائه ایدئولوژی اصیل اسلامی داشت و آثار او پس از شهادتش از اصلی‌ترین منابع مورد رجوع در شناسایی نظر اسلام است.

این شخصیت بزرگ علمی در انقلاب اسلامی نقش موثری داشت و از سوی امام خمینی(ره) مسئول تشکیل شورای انقلاب اسلامی شد و در ۱۲ اردیبهشت ۱۳۵۸ به دست گروهک منافقین فرقان به شهادت رسید و روز شهادت او به عنوان روز معلم نامگذاری شد.

همه ساله از تاریخ ۱۱ تا ۱۷ اردیبهشت ماه به عنوان هفته تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی در سپاه نامگذاری شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۷