۱۳۶ روستای استان قم از نعمت گاز برخوردار شده‌اند به گزارش شهرکریمه علیرضا نصیری امروز در چهارمین جلسه شورای اداری استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به تقسیم منابع گازی کشور به دو بخش منابع گاز ترش و شیرین اظهار داشت: منابع گاز شیرین منابعی بوده که هیدروکربن‌های سبک داشته و […]


۱۳۶ روستای استان قم از نعمت گاز برخوردار شده‌اند

۱۳۶ روستای استان قم از نعمت گاز برخوردار شده‌اند

به گزارش شهرکریمه علیرضا نصیری امروز در چهارمین جلسه شورای اداری استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به تقسیم منابع گازی کشور به دو بخش منابع گاز ترش و شیرین اظهار داشت: منابع گاز شیرین منابعی بوده که هیدروکربن‌های سبک داشته و به‌عنوان گاز طبیعی استفاده می‌شود، منابع گازترش نیز از هر دو هیدروکربن‌های سبک و سنگین برخوردار است.

مدیرعامل شرکت گاز قم با بیان اینکه استان قم در مسیر چهار خط سراسری گاز قرار دارد، گفت: با ایجاد خط لوله سراسری در این استان طی سنوات گذشته، حتی یک مورد هم قطعی گاز نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۲۰ هزار مشترک گاز در استان قم وجود دارد، ابراز کرد: ضریب نفوذ گاز در بخش شهری ۵/۹۹ درصد و ضریب نفوذ گاز در روستاها ۹۴ درصد است؛ یعنی از ۱۶۱ روستا ۱۳۶ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند.

نصیری مطرح کرد: امسال توانستیم گازرسانی به بخش قاهان به‌عنوان یکی از طرح‌های فوق‌العاده سخت را به بهره‌برداری برسانیم، با انجام این طرح ۲۰ روستا آماده گازرسانی شده و  ۱۲ روستا را اشتراک‌پذیری کردیم.

مدیرعامل شرکت گاز قم خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای گازرسانی به ۶ روستای باقی‌مانده قم تا سال آینده به نخستین استان سبز کشور تبدیل شویم.

وی با بیان اینکه توسعه غیرمجاز گاز در داخل ادارات و منازل بسیار کار خطرناکی است، تأکید کرد: از مدیران ارشد استان خواستاریم که روی این موضوع کارکرده و مانع بروز حوادث ناگوار در سطح ادارات شوند.

نصیری عنوان کرد: سه هزار و ۷۸۶ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز، تعداد ۱۷۴ هزار علمک گاز و ۳۸ ایستگاه سی ان جی ازجمله خدمات شرکت گاز استان قم به همشهریان  و هم استانی‌های عزیز بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز قم با اشاره به گازرسانی به ۱۳ شهرک صنعتی گفت: خوشبختانه هیچ مشترک و متقاضی با پاسخ منفی در جهت گازرسانی قرار نگرفته است و در حال حاضر این تعداد شهرک ۳۴۰۰ مشترک صنعتی را در برگرفته است.

وی با بیان اینکه در سال جاری نمودار مصرف گاز استان از حد مجاز کمتر بوده است، خاطرنشان کرد: رسیدن به این مهم حاکی از فرهنگ مردم در استفاده بهینه از گاز بوده است.

نصیری در پایان گفت: مصرف گاز روز گذشته کشور ۸۰۰ میلیون مترمکعب بوده که سهم استان قم ۵/۱۲ میلیون مترمکعب است.

انتهای پیام/ ۱۳۷