۱۷۰ میلیون دلار کالا از قم صادر شده است؛ عراق و هند اصلی‌ترین مقاصد به گزارش شهرکریمه محمود سیجانی با اشاره به میزان صادرات و واردات به استان قم از ابتدای سال جاری اظهار داشت: صادرات استان بر اساس میزان مبدأ تولید تا پایان آذرماه به ارزش ۱۷۰ میلیون دلار و با وزن ۲۰۱ هزار […]


۱۷۰ میلیون دلار کالا از قم صادر شده است؛ عراق و هند اصلی‌ترین مقاصد

به گزارش شهرکریمه محمود سیجانی با اشاره به میزان صادرات و واردات به استان قم از ابتدای سال جاری اظهار داشت: صادرات استان بر اساس میزان مبدأ تولید تا پایان آذرماه به ارزش ۱۷۰ میلیون دلار و با وزن ۲۰۱ هزار تن بوده است.

وی میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات استان را در ۹ ماهه سال ۹۸ را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: صادرات این محصولات از گمرکات استان به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار و با وزن ۹۳ هزار تن بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم افزود: عمده کالاهای صادراتی در این مدت ۹ ماهه شامل مواد پلاستیکی، محصولات فلزی، مفتول مسی، محصولات صنایع شیمیایی، سوخت و روغن‌های معدنی، فرآورده‌های غلات، ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی، کفش و محصولات دیگر بوده است.

به گفته وی کشورهای عراق، هند، ترکیه، افغانستان، امارات، پاکستان، ازبکستان، آذربایجان، ویتنام و افغانستان عمده کشورهای هدف صادراتی محصولات استان قم بوده‌اند.

سیجانی با اشاره به میزان واردات استان در ۹ ماهه سال جاری عنوان کرد: در این مدت ۲۳۵ میلیون دلار با وزن ۴۹ هزار تن واردات به استان قم صورت گرفته است.

وی در تشریح مهم‌ترین کالاهای وارداتی به استان یادآور شد: وسایل نقلیه زمینی، ماشین‌آلات، وسایل مکانیکی، الیاف مصنوعی، دستگاه‌های برقی، قهوه، چای و ادویه، قطعات ماشین‌آلات راهداری، محصولات آرایشی و بهداشتی، آلومینیوم، محصولات پلاستیکی، مصنوعات چدن ، آهن و فولاد کالاهای وارداتی به استان قم بوده است.

انتهای پیام/ ۱۳۷