جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای با تقدیر از حماسه سازان اربعین حسینی اعلام کرد: شور و شوق کم‌نظیر مردمی در راهپیمایی عظیم اربعین، حضور گسترده زائران حسینی و هم چنین هیات ها و موکب‌های خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین‌(ع) رستاخیز عظیمی ایجاد کرده است. از پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین حوزه […]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای با تقدیر از حماسه سازان اربعین حسینی اعلام کرد: شور و شوق کم‌نظیر مردمی در راهپیمایی عظیم اربعین، حضور گسترده زائران حسینی و هم چنین هیات ها و موکب‌های خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین‌(ع) رستاخیز عظیمی ایجاد کرده است.

از پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در این بیانیه آمده است: این میدان عظیم ایمان وعمل، تکرار پیام عاشورا و حیات مجدد اسلام است. اربعین حسینی صحنه ایثار و از خود گذشتگی، عشق و عاطفه، حماسه‌ مودت و محبت بین مسلمین است.
در این بیانیه با اشاره به این که رسانه‌های غربی کوشیدند برغم حضور بیش از 20 میلیون زائر حسینی(ع) در بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین گردهمایی جهان در روز اربعین، این رویداد بی‌نظیر و بی‌سابقه تاریخ را که مملو از آرامش، عطوفت و مهربانی برگزار شد سانسور کنند، اضافه شده است: اما در حقیقت این حرکت عظیم و میلیونی قدرت اسلام را در قالب یک حرکت عاشقانه و عبادت و زیارت مومنانه برای جهانیان به نمایش درآورد، تا شکوه و عظمت ایمان و اعتقاد قلبی پیروان مکتب حسینی را برای همگان آشکار کند.
بیانیه حاکی است: امروز زائران امام حسین(ع) از اقصی نقاط جهان، شیعه و سنی آمدند تا با قدم‌های کوچک و بزرگ خود گامی برای وحدت جهان اسلام بردارند.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این بیانیه ضمن تقدیر از بصیرت و محبت پیروان مکتب اهل بیت(ع)، توفیقات الهی را برای زائران و خادمان حسینی آرزومند شده و از تمام مردم، مدیران و مسئولانی که نقشی در هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این حماسه دینی و الهی داشتند تشکر کرده و هم چنین تشکر ویژه‌ای از میزبانی مردم غیور و مسئولان کشور عراق دارد.
در پایان این بیانیه آمده است: امید است اجر و پاداش این همه عشق و دلدادگی، رضایت الهی باشد و زمینه‌ ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) را فراهم سازد.