مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با توجه به حواشی پیش آمده در تالار شهید آوینی عذر خواهی کرد. به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی با توجه به حواشی پیش آمده در تالار مجتمع فرهنگی هنری شهید سید مرتضی آوینی در […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با توجه به حواشی پیش آمده در تالار شهید آوینی عذر خواهی کرد.

به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی با توجه به حواشی پیش آمده در تالار مجتمع فرهنگی هنری شهید سید مرتضی آوینی در روز سه شنبه گذشته عذرخواهی کرد و گفت: آن چه که در اجرای برنامه های زنده هنری مانند تئاتر، جنگ های ترکیبی و اجرای موسیقی در مواردی حاشیه، غالب بر متن می شود رفتارهای غیراخلاقی و ناهنجار شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان است که فضای این رویدادهای حتی سازنده را به سطح نامناسبی تنزل می دهد.
وی اضافه کرد: مانند آن چه در بعضی از اوقات در رویدادهای ورزشی اتفاق می افتد و حتی شیرینی پیروزی یک تیم را به تلخی و محرومیت ها و جریمه های جهانی آمیخته می سازد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه های فرهنگی و هنری باید متنی سالم و ارزشی داشته باشند که نظارت بر آن کار مسئولان امر است و هم چنین باید در حاشیه آن نیز بر رفتارها نظارت کافی صورت بگیرد.
دانشی گفت: صحنه هایی که بعد از اتمام برنامه روز سه شنبه در تالار شهید آوینی به عنوان تشویق گروه و تقدیر از اعضای آن شکل گرفت حتی اگر از سوی افراد مَحرم و خانواده اعضای گروه اتفاق افتاده باشد رفتاری نادرست و ناشایست است و باید برای این حاشیه های غالب بر متن چاره ای اندیشید.
وی افزود: یکی از اقدام های قابل اجرا این است که حضور در مراسم عمومی هنری در چهارچوب آیین نامه ها و ضوابط صورت گیرد که فرصتی به سوءاستفاده کنندگان ندهد حتی اگر این سوءاستفاده از سوی شرکت کنندگان باشد و اگر نظارت و کنترل قابل انجام نباشد باید از اصل کار صرف نظر کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خاطرنشان کرد: هیچ تئاتر، نمایش و برنامه دیگر هنری حتی اگر در ارزشی ترین موضوع های دینی، مذهبی و ملی باشد ارزش این که در حاشیه آن ناهنجاری و گناهی صورت بگیرد را ندارد.
وی گفت: ما به ویژه درباره حاشیه های رویداد روز سه شنبه باید ضمن عذرخواهی، تعهد و پایبندی خود را در مواظبت بر عدم تکرار آن چه باعث خدشه دار شدن ارزش های اسلامی و حریم عش آل محمد(ص) شهر مقدس قم و نارضایتی مردم متدین و فهیم می شود اعلام داریم و به ویژه تاکید می کنیم که نظرات علمای اعلام و مراجع عظام که تبعیت آنان افتخار جامعه شیعه بوده است باید همیشه مدنظر ما باشد.