«علی اصغر شعاعی» قاری قرآن قمی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، برترین معلم قرآن جهان اسلام از سوی جشنواره بین المللی رضوان شد.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه به نقل از ایحا، دکتر علی اصغر شعاعی عضو هیات علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و قاری بین المللی قرآن در اولین دوره جشنواره بین‌المللی قرآنی رضوان حائز رتبه برتر گردید.

 

در این دوره که به همت آستان قدس رضوی برگزار شد، بیش از ۳۵ هزار فعال قرآنی و ۲ هزار و ۵۰۰ استاد قرآن از ۵۴ کشور جهان شرکت کردند.

 

این دوره با موضوع معرفی معلمان موفق قرآن در جهان اسلام برگزار شد و در آن اساتیدی از کشورهای مختلف از جمله ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان قضاوت کردند.

 

در جشنواره رضوان و در بخش تعلیم قرآن، ۹ نفر را به عنوان معلم برگزیده قرآن و یک مؤسسه به عنوان مؤسسه قرآنی برتر انتخاب شدند.

 

بنابر این گزارش دکتر علی اصغر شعاعی مدیر مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره حضور داشت که به عنوان برترین معلم قرآن جهان اسلام انتخاب شد.

 

حسن هادی‌زاده از ایران، صدیقه حسنی از افغانستان، عدنان قاسم موسی غالب الصالحی از عراق، سلام علی نعیم قمیحه از لبنان محمد آصف سروری از پاکستان، عبدالهادی کریمیار از افغانستان، علیرضا ابراهیمی از افغانستان و سمیرة سعد کاظم العاملی از عراق دیگر منتخبان این دوره بودند.

 

همچنین مؤسسه جامعه القرآن الکریم علوم اهل البیت علیهم السلام از افغانستان به عنوان مؤسسه برتر جشنواره انتخاب شد.

 

شایان ذکر است دکتر شعاعی در سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۹۷ نیز رتبه های برتر مسابقات بین المللی هندوستان و نیز مفازا ( شبکه جهانی الکوثر ) را کسب نموده است و تاکنون چندین بار به عنوان مدرس برتر کشور در زمینه آموزش قرآن کریم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان دار القرآن انتخاب شده است.

 

همچنین در شانزدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن «شیوه ی نوین آموزش مقامات قرآنی» با تدریس و ایده وی جزو ایده‌های برتر قرآنی شناخته شده است.

 

انتهای پیام/