به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری شهرکریمه، ششمین نشست صمیمی ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) با حضور برخی مداحان پیشکسوت و همچنین جمعی از ستایشگران در مجموعه سرچشمه تهران به همت «جامعه ایمانی مشعر» برگزار شد.  حاج‌منصور ارضی، مداح پیشکسوت در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه خط حاج‌قاسم سلیمانی و قاسم ‌ساختن […]به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری شهرکریمه، ششمین نشست صمیمی ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) با حضور برخی مداحان پیشکسوت و همچنین جمعی از ستایشگران در مجموعه سرچشمه تهران به همت «جامعه ایمانی مشعر» برگزار شد. 

حاج‌منصور ارضی، مداح پیشکسوت در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه خط حاج‌قاسم سلیمانی و قاسم ‌ساختن اهمیت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: این مسیر را باید ما مداحان پیش بگیریم؛ با افزایش نیروها باید این مسیر را ادامه دهیم. 

 

ارضی در این نشست همچنین با اشاره به اینکه قدم اول بندگی در راه خدا، پناهندگی است، اظهار کرد: هر شخصی به درگاه خداوند پناهنده شود، پذیرفته خواهد شد. 

 

وی با بیان اینکه در صلوات حضرت زهرا(س) می‌خوانیم که ایشان مادر تمام دوستداران‌شان هستند، عنوان کرد: به اعتقاد بنده تمام مداحان انتخاب‌شده حضرت زهرا(س) هستند و به همین دلیل باید به مسیری که طی می‌کنیم دقت بیشتری داشته باشیم. 

 

این مداح اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه شکل‌گیری مراسم‌های دعا و نیایش در شهرستان‌ها یک اتفاق بسیار مطلوب است، گفت: این اتفاق باید زودتر رقم می‌خورد، چرا که با یک دشمن مکار در مسیر مبارزه‌ای سرسخت هستیم. 

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه خط حاج‌قاسم سلیمانی و قاسم ‌ساختن اهمیت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: این مسیر را باید ما مداحان پیش بگیریم؛ با افزایش نیروها باید این مسیر را ادامه دهیم و یک سامانه جامعی برای اطلاع‌رسانی و هشدار نسبت به آفات و خطرات احتمالی آن باید شکل بگیرد. 

 

ارضی با بیان اینکه فکر ما باید به تشکیلات باشد، تصریح کرد: باید مناجات‌های شب جمعه و نیمه‌شب را پرشورتر برگزار کنیم، چرا که نجات انسان در سحرگاهان است؛ مردم احتیاج دارند بندگان خداوند باشند و ما نباید اجازه دهیم دین مردم فصلی باشد و مناجات‌ها تنها به ماه رمضان ختم شود.

 

وی ادامه داد: ما با قدرت نوکری امام حسین(ع) که داریم، می‌توانیم انقلابی در دنیا به پا کنیم و همه چیز را بر پایه نظام محبت اهل‌بیت(ع) و ولایت، تنظیم کنیم ولی لازمه این موضوع فعالیت تشکیلاتی است.

 

این مداح برجسته کشور با اشاره به اینکه باید به دستورات مقام معظم رهبری که دستورات زیارت عاشوراست عمل کنیم، یادآور شد: زیارت عاشورا از سلام آغازین که نشانه عبودیت است تا سجده آخر درس‌هایی دارد که باید ترویج شود و درس داده شود.

 

وی با بیان اینکه جمعیت مداحان و ستایشگران باید افزایش یابد، ابراز کرد: خوشبختانه امروز در تمام شهرستان‌ها مناجات‌خوانی شکل گرفته و این اتفاق یک حرکت نیکو است ولی نباید به همین موضوع اکتفا کرد و باید مناجات‌خوانی را در تمام مناطق تا روستاهای دور و نزدیک هم گسترش دهیم. 

 

جمع گسترده مداحان جوان باید تبدیل به جماعت شود

 

همچنین مهدی سلحشور در این نشست با اشاره به اینکه ما اسلام سیاسی را از حاج‌ منصور ارضی یاد گرفتیم، اظهار کرد: مشکل اصلی ما تشکیلات است.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز بسیاری از مداحان جوان هر کدام در یک شهرستان جریانی را شکل داده‌اند، عنوان کرد: تمام این مداحان مستقیم یا غیرمستقیم از حاج‌منصور استفاده و بهره برده‌اند و حالا وقت آن است که این جمع متشکل شده و به جماعت تبدیل شود و از یک اتاق فرمان حکیم و آگاه خط بگیرد؛ باید جریانی شکل بگیرد که به‌روز اخبار و نکته‌ها به مداحان داده شود.

 

این مداح در پایان یادآور شد: کشور ما بستر اتفاقات و حوادث پی‌در‌پی و متنوع است، در نتیجه اینگونه جلسات باید بیش از پیش برگزار شود تا انس و ملاطفت این جمع نورانی بیشتر شود. 

 

شورای عالی ستایشگران شکل می‌گیرد

 

احمد واعظی، رئیس کانون مداحان کشور نیز در این نشست با اشاره به اینکه هرچه تشکیلات ما قوی‌تر باشد تأثیرگذاری بیشتری در جامعه خواهیم داشت، اظهار کرد: باید با رویکردی تازه و طرحی نو تحت عنوان شورای عالی ستایشگران فعالیت‌های جدیدی در حوزه ستایشگری رقم بخورد. 

 

وی با بیان اینکه این شورا متشکل از چند شورا خواهد بود، عنوان کرد: کمیته‌های رسانه، فضای مجازی، پشتیبانی، بررسی عملکرد استان‌ها، صیانت و… از جمله کمیته‌هایی است که ذیل این شورا شکل خواهد گرفت.

 

این مداح اهل‌بیت(ع) در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم حرکتی مؤثر و پرقدرت زیر بیرق و پرچم اباعبدالله(ع) شکل بگیرد و بتوانیم در خدمت فرهنگ اهل‌بیت(ع) تأثیر بیشتری برای مردم و جامعه داشته باشیم.