شهرکریمه/مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره شعر و ادبیات حافظان حرم در روز مبارزه با تروریسم در قم خبر داد. مهدی قزلی اظهار داشت: بیش از 1000 نفر در شعر و ادبیات حافظان حرم شرکت کردند و نزدیک به 1200 اثر به دفتر جشنواره ارسال شده که در مرحله […]

شهرکریمه/مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره شعر و ادبیات حافظان حرم در روز مبارزه با تروریسم در قم خبر داد.

مهدی قزلی اظهار داشت: بیش از 1000 نفر در شعر و ادبیات حافظان حرم شرکت کردند و نزدیک به 1200 اثر به دفتر جشنواره ارسال شده که در مرحله داوری نهایی است.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور افزود: دوشنبه 8 شهریورماه در روز مبارزه با تروریسم، اختتامیه آن را در تالار شهید آوینی قم، با حضور خانواده‌های شهدای حرم و چهره‌های ادبی برگزار می‌شود.

وی انتخاب شهر قم را برای برگزاری این جشنواره را تعداد شهدا و فعالان مجاهد حرم، عنوان کرد و افزود: ما چراغ اول را روشن کردیم و امیدوارم این موضوع تبدیل به یک چراغانی عمومی در حوزه ادبیات و شعر شود چراکه این اتفاقات در خاک ما نیفتاده است، ولی به خاک و هویت ما مربوط است.

قزلی تصریح کرد: موضوع مدافعان حرم و جهاد در منطقه و کشورهای همسایه، موضوعی است که کمتر به آن توجه غیرشعاری شده و معرفت‌افزایی در این موضوع به قدری نبوده است که تبدیل به اثر هنری شود.

تسنیم