فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) در بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب گفت: مسئولین، خیرین و گروه‌های جهادی باید برای بهسازی این آسایشگاه قدم خیری بردارند.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، سردار محمد رضا موحد عصر سه‌شنبه با حضور در آسایشگاه معلولین و سالمندان آفتاب قم از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرده و در جریان اقدامات این آسایشگاه در زمان مدیریت جدید قرار گرفت.

 

وی ضمن تشکر از مسئولان و پرسنل آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب، جهت تکریم این عزیزان، پشتیبانی و همکاری سپاه در امور عمرانی این مرکز با اعزام گروه‌های جهادی و حمل و نقل سالمندان و معلولین با استفاده از امکانات سپاه نیز اعلام آمادگی نمود.

فرمانده سپاه قم ابزار کرد: ان‌شاءالله با کمک مسئولین، خیرین و گروه‌های جهادی بتوانیم قدم خیری در راستای بهسازی و بروزرسانی این مجموعه ارزشمند برداریم.

 

همچنین در این دیدار «فاطمه پورمحمدی» مدیرعامل موسسه خیریه انوار آفتاب بیان کرد: در حال حاضر خدمات این مؤسسه شامل «نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و معلولان»، «مرکز آموزشی اوتیسم»، «طرح مثبت زندگی» است.

وی با تأکید بر اینکه بیشتر هزینه‌های ۴۲۰ مددجو و ۹۰ پرسنل این آسایشگاه از طریق کمک‌های نیکوکاران و خیرین تأمین می‌شود، افزود: ماهانه بالغ بر سه میلیارد تومان هزینه جاری آسایشگاه در سال گذشته بوده که شامل حقوق و بیمه پرسنل و هزینه خوراک، پوشاک و درمان مددجویان می‌شود.

 

پورمحمدی خاطرنشان کرد: تعدادی از مددجویان آسایشگاه، مجهلول‌الهویه هستند و بیشتر آنان خانواده‌های بسیار مستضعفی داشته‌اند که از پس تأمین هزینه‌های مالی برنمی‌آیند.

 

وی اضافه کرد: بالغ بر صد نفر از مددجویان به طور کامل زمین‌گیر هستند و مددکاران آسایشگاه باید غذا در دهان‌شان بگذارند و نظافت شخصی‌شان را انجام دهند.

 

مدیرعامل موسسه انوار آفتاب تصریح کرد: بخش قابل توجهی از سالمندان این آسایشگاه، معلول ذهنی بالای شصت سال هستند و بخش دیگر یا ازدواج نکرده‌اند و یا فرزندی نداشتند که از آنها مراقبت و نگهداری کنند.

 

انتهای پیام/