افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 28 September , 2023×
مقابله با رشد طلاق از اصلی ترین موضوعات روز است – پایگاه خبری شهرکریمه | اخبار ایران و جهان
19 فروردین 1401 - 2:11
شناسه : 72162
1
قم- مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور مسئله تحکیم بنیان خانواده و مقابله با رشد طلاق را یکی از اصلی ترین موضوعات روز جامعه برشمرد.
پ
پ

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار مدیرکل سازمان بهزیستی کشور، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: در بسیاری از ادیان عبادت به ارتباط با خداوند محدود شده است؛ اما در دین مبین اسلام به عنوان کامل‌ترین دین خداوند این دایره را وسعت فرموده و خدمت به مردم را هم ذیل عبادت خویش اعلام نموده است؛ این یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی برای بشر می‌باشد.

وی افزود: از خاص ترین عبادات ما نماز نافله شب است؛ گره گشایی از کار مردم هم وزن با نماز شب معرفی شده است.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: خدمات اجتماعی ما زمانی ارزش واقعی خود را می‌یابند که دارای شاخص‌هایی باشند؛ خلوص یکی از اصلی ترین شاخص‌های سنجش این خدمات است.

وی دل کندن از غیرخدا را از لوازم ارزشمند شدن خدمات اجتماعی دانست و گفت: اتقان، ضابطه مندی و نتیجه بخشی کارها نیز یکی دیگر از این شاخصه هاست.

مدیر حوزه‌های علمیه تصریح کرد: کار هرچه با زحمت بیشتر انجام گیرد دارای مزد و ارزش بالاتری نیز خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت زمان شناسی و گزیده یابی در انجام خدمات اجتماعی افزود: باید سر بزنگاه خدمت رسانی نمود و در وهله اول گره از کار مستضعفین و آنان که نیازمندتر از سایر اقشار جامعه هستند، باز کرد.

آیت الله اعرافی بیان داشت: باید علاوه بر خروجی فعالیت‌های سازمانی روی روش‌های درست و سنجیده اداره نمودن برای رسیدن به اهداف راهبردی دقت نمود.

وی گفت: سازمان‌های حمایتی همچون بهزیستی می‌بایست بر روی ابزارهای پیشگیری از آسیب‌ها تمرکز نمایند؛ به طور یقینی لازمه این امر حمایت و تأمین اعتبارات خاصی بوده و شایسته است دولت و سایر نهادهای تصمیم گیرنده در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشند.

عضو شورای عالی حوزه اظهار کرد: در عرصه ژنتیک و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با این مقوله وضعیت آن گونه که باید مطلوب نیست و قطعاً باید زیرساخت‌های پیشگیرانه در این راستا بیش از پیش فراهم شود.

وی با تأکید بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر نهادهای حمایتی کشور عنوان داشت: با وجود تقسیم کارهایی که بین این نهادها صورت گرفته اما همچنان شاهد هم پوشانی در برخی مسائل و فعالیت‌های آنها هستیم؛ این امر نیازمند طراحی و راه اندازی سامانه‌ای است که بتواند منجر به همگرایی و هم افزایی نهادهای حمایتی کشور شود.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: در میان معلولین کشور ما استعدادهای خوب و توانمندی در زمینه‌های مختلف علمی، هنری و ورزشی وجود دارد که نیاز به توجه بیشتر دارند.

وی ادامه داد: می‌بایست فرهنگ جامعه ما به سمتی پیش برود که پدر و مادر سالمند را عزیز دانسته و از انتقال آنها به خانه‌های سالمندان پیشگیری گردد.

آیت الله اعرافی مسئله تحکیم بنیان خانواده و مقابله با رشد طلاق را یکی از اصلی ترین موضوعات روز برشمرد و خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی یکی از اضلاع مهم در این زمینه‌ها و همچنین در عرصه رشد جمعیت می‌باشد.

وی با اعلام آمادگی حوزه در اجرای برنامه‌های پژوهشی و اجرایی سازمان بهزیستی کشور گفت: مبنای طرح‌ها و برنامه‌های چند سال اخیر حوزه‌های علمیه، مسائل روز جامعه اسلامی و اجتماعی بودن این برنامه هاست.

[ad_2]

منبع

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.