به گزارش خبرنگار شهرکریمه آیت الله نوری همدانی در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به لزوم انتشار فعالیت‌های علمی حوزه گفت: ما متأسفیم که این گونه فعالیت‌های علمی در صدا و سیما به خوبی منعکس نمی‌شود و لازم است که از فعالیت‌هایی که در مسیر شرح و بسط مبانی انقلاب صورت گرفته، […]به گزارش خبرنگار شهرکریمه آیت الله نوری همدانی در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به لزوم انتشار فعالیت‌های علمی حوزه گفت: ما متأسفیم که این گونه فعالیت‌های علمی در صدا و سیما به خوبی منعکس نمی‌شود و لازم است که از فعالیت‌هایی که در مسیر شرح و بسط مبانی انقلاب صورت گرفته، تقدیر شود.

این مرجع تقلید شیعیان ضمن بررسی مجموعه کتب «الامام محمد الحسین آل کاشف الغطاء» که توسط دفتر تبلیغات اسلامی تدوین شده است، گفت: از تمام زحماتی که برای تهیه کتاب‌های مرتبط با مبانی انقلاب کشیده‌اید، تشکر می‌کنم و این مجموعه کتابی که در مورد شیخ جعفر کاشف الغطا است، اثری بسیار درخور و مفید است.

آیت الله نوری همدانی، مرحوم کاشف الغطا را شخصیتی با عظمت دانست و گفت: ایشان در کتاب‌هایشان با جدیت، ولایت فقیه را قبول دارند و دلایل محکمی برای آن بیان کرده‌اند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه افزود: ایشان در راستای تقریب مذاهب نیز فعالیت زیادی کرده‌اند و سفرهای متعدد هم داشته‌اند.

وی مرحوم کاشف الغطا را عالم به اوضاع روز دانست و افزود: ایشان در جنگ علیه استکبار نیز حضور داشتند و با نیروهای استکبار مبارزه می‌کردند.

آیت الله نوری همدانی یکی دیگر از کارهای مرحوم کاشف الغطا را دفاع از بیت‌المقدس دانست و گفت: ایشان در بیت‌المقدس از حقوق و فلسطینیان دفاع کرده است و لازم است که فعالیت‌های علما برای دفاع از فلسطین، منعکس و منتشر شود.

وی با اشاره به نقش صهیونیست‌ها در مفاسد جهان گفت: صهیونیست‌ها با پول عربستان و پشتیبانی آمریکا در برابر خواسته‌های به حق فلسطینیان ایستاده‌اند و اولین کار مسلمانان از میان برداشتن صهیونیسم جهانی است و این غده سرطانی نباید این قدر میدان پیدا کند.