مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم از برگزاری نخستین رویداد فرهنگی بین شهرهای قم و شیراز از سه شنبه ۱۷ خردادماه تا پایان دهه کرامت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد طباطبایی نژاد در نشست خبری تشریح برنامه‌های نخستین رویداد فرهنگی شهرهای شیراز و قم اظهار کرد: رویداد فرهنگی قم و شیراز یکی از اقدامات مهم این سازمان در سال جاری است؛ در سال ۱۳۹۹ جلسه مشترکی با مدیران شهرهای شیراز و مشهد صورت گرفت و توافقنامه‌هایی در خصوص استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی، نمایشگاهی، همایش‌ها، اردوهای استارتاپی، معرفی محصولات فرهنگی و غیره عنوان شد که برنامه هفته فرهنگی شیراز در قم را می‌توان در این قالب تعریف کرد.

 

وی استفاده از ظرفیت هنرمندان شیرازی را از ویژگی های این برنامه دانست و افزود: هفته فرهنگی شیراز در قم روز سه شنبه ۱۷ خردادماه جاری در شهرداری قم آغاز می‌شود و در ادامه شهرداران این دو کلانشهر، به همراه برخی از مدیران شهری و اعضای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی قم و شیراز در آیین خطبه خوانی حرم مطهر، بازدید از موزه آستانه و افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در میدان آستانه شرکت می کنند.

 

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم مطرح کرد: عیادت از مرکز نگهداری سالمندان و کودکان بی‌سرپرست، برگزار سه محفل شعر با عناوین گوهرشاد، مهر و ماه و نقد و شعر، برپایی کارگاه خوشنویسی در امامزاده موسی مبرقع(ع) با موضوع نگارش زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه(س)، و امامزاده موسی مبرقع و شاهچراغ(ع) از جمله برنامه‌های این رویداد بزرگ فرهنگی است.

 

وی اضافه کرد: سایر برنامه های فرهنگی مانند نشست تاریخ فرهنگ قم و شیراز با حضور اساتید برجسته تاریخ و فرهنگ، اجرای سرود، تئاتر، پرده خوانی و غیره در قالب هفته فرهنگی شیراز در قم نیز انجام خواهد شد.

 

طباطبایی نژاد ابراز کرد: برگزاری چنین هفته هایی می‌تواند، به تدریج روز و هفته قم را از حالت مغفولیت و گمنامی کنونی حاکم بر آن خارج کرده و زمینه شکوفایی ظرفیت های پرشمار آن را فراهم کند.

 

وی گفت: در شهر شیراز ظرفیت بالایی در مسافران حوزه خلیج فارس وجود دارد که می تواند زمینه رونق گردشگری در قم با همکاری های متقابل را ایجاد کند؛ قم نیز یکی از شهرهای شاخص کشور در جذب گردشگران میلیونی زیارت است.

 

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم عنوان کرد: همزمان با دهه کرامت، ویژه برنامه‌های متنوعی همچون سرود، نمایش و تئاتر برای استقبال و بدرقه مسافران راه آهن قم به اجرا در آمده که تا سالروز میلاد امام رئوف(ع) تداوم خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: نمایشگاه عکسی با موضوع دهه کرامت از آثار هنرمندان در خصوص حرمین شریفین امام رضا(ع)،شاه چراغ و حضرت معصومه(س) در نگارستان اشراق برپا شده و تا پایان دهه کرامت ادامه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : مجتبی امیرفرزانه