قم- نرم‌افزار مستند رادیویی محرمانه طی مراسمی با حضور نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست زائران ایرانی خانه خدا در قم رونمایی شد.به گزارش خبرنگار شهرکریمه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب شامگاه پنجشنبه در آئین رونمایی از نرم‌افزار مستند رادیویی محرمانه گفت: رادیو معارف از بدو فعالیت توانست با حذف زواید، علاقه‌مندان به معارف دین و افرادی را که به‌دنبال بهره‌گیری از وقت خود بودند به خود جذب کند.

وی افزود: بعثه مقام‌معظم رهبری هم در ایام اربعین و هم در موسم حج تلاش کرده است تا از این ظرفیت استفاده کند و شهادت می‌دهم که آنچه در رادیو معارف پخش می‌شود با هدف خدمت به مخاطبان است.

سرپرست زائران ایرانی خانه خدا با بیان اینکه گام‌های مانده در این مسیر زیاد داریم افزود: خداوند همه امکانات را در اختیار ما گذاشته و باید با استفاده از آن نیاز جامعه را برطرف کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب با قدردانی از دست‌اندرکاران تولید مستند محرمانه یادآور شد: محتوای زیادی در اختیار نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت قرار دارد و آمادگی داریم آنچه را که باید به مخاطبان عرضه شود به رادیو معارف و سایر شبکه‌های صداوسیما ارائه کنیم.

مدیر رادیو معارف نیز در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه توجه به قالب مستندسازی از سال ۱۳۹۸ در دستور کار جدی رادیو معارف قرار گرفته است افزود: محرمانه، نخستین مجموعه مستندی است که در رادیو معارف با مشارکت یک نهاد برون‌سازمانی تولید شده است.

مسعود کاویانی افزود: با توجه به اینکه بعد از شیوع کرونا، اعزام زائران ایرانی به خانه خدا متوقف شد، تصمیم گرفتیم در ایام حج که همه مسئولان و کارگزاران حج و زائران در ایران حضور دارند، به مرور مهم‌ترین رخدادهای حج بعد از انقلاب اسلامی بپردازیم.

مدیر رادیو معارف تصریح کرد: این مستند ۱۵ قسمتی از میان ده‌ها ساعت مصاحبه تولید شده که مجموعه نمایندگی ولی فقیه با مسئولان و کارگزاران حج در جمهوری اسلامی انجام داده است و با مساعدت جناب حجت الاسلام والمسلمین نواب در اختیار رادیو معارف قرار گرفت.

تهیه‌کننده مستند محرمانه هم در این مراسم گفت: این مجموعه مستند در ۱۵ قسمت به موضوعاتی مانند نحوه اعزام کاروان‌ها به حج در قبل و بعد از انقلاب، روند نام‌نویسی در حج و عمره و کشتار حاجیان ایرانی در سال ۱۳۶۶ می‌پردازد.

سید محمدمهدی رکنی حسینی افزود: نکته مهم در تولید این مستند آن است که از زبان نمایندگان ولی‌فقیه در حج و رؤسای سازمان حج و زیارت بعد از انقلاب اسلامی بیان شده است.منبع