به گزارش خبرنگار سرویس جمعیت و خانواده خبرگزاری شهرکریمه، نشست میز جمعیت و خانواده عصر دیروز با حضور حجت الاسلام علی کلاته و دکتر حاجی کاظمی و جمعی دیگر از فعالان حوزه جمعیت در سالن شهید دهقانی خبرگزاری شهرکریمه برگزار شد. با توجه به روند کاهش جمعیت و پیامدهای آن از جمله کاهش نرخ […]

به گزارش خبرنگار سرویس جمعیت و خانواده خبرگزاری شهرکریمه، نشست میز جمعیت و خانواده عصر دیروز با حضور حجت الاسلام علی کلاته و دکتر حاجی کاظمی و جمعی دیگر از فعالان حوزه جمعیت در سالن شهید دهقانی خبرگزاری شهرکریمه برگزار شد.

با توجه به روند کاهش جمعیت و پیامدهای آن از جمله کاهش نرخ جمعیت و سالخوردگی جمعیت در دهه های آینده، سیاست های کلان جمعیت براساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی در سی ام اردیبهشت ۱۳۹۳ توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد؛ با وجود این مسئله در دهه گذشته از سوی دولت ها جدی گرفته نشد.

ضعف نگاه راهبردی همراه با عواملی مانند تغییر سبک زندگی، شهرنشینی، افزایش سن ازدواج، تغییر ساختار خانواده و تحمیل ارزش های غربی موجب شد کشور با شتاب بیشتری به سوی چاله جمعیتی پیش رود، برهمین اساس این نشست و نشست های سابق با هدف تنظیم طرح نامه گروه جمعیت و خانواده خبرگزاری شهرکریمه برگزار شد.

بسیج همه ظرفیت های حوزه های علمیه در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در موضوع افزایش جمعیت و تحکیم خانواده، به شکلی موثر برای عبور از بحران جمعیت و تثبیت فرهنگ فرزندآوری و تعالی خانواده از جمله چشم اندازهای این مجموعه خبری و این میز بود که اهدافی به ویژه تبیین اهمیت موضوع جمعیت و خانواده برای جامعه حوزوی به ویژه مسئولان حوزوی، پشتیبانی از طلاب، فضلاء و مسئولان فعال در حوزه جمعیت، خانواده و گفتمان سازی در موضوعات فقهی و فرهنگ سازی افزایش نرخ باروری را دنبال می کند.

ارتقاء میز خانواده و جمعیت، راه اندازی گروه جمعیت و تعالی خانواده در تحریریه، معرفی و حمایت از آثار تولید شده در موضع جمعیت و خانواده، مطالبه گری عالمانه و اقناع کننده از دستگاه های اجرایی متولی جمعیت شامل معاون اجرایی رییس جمهور، وزارت کشور، آموزش و پرورش و خنثی کردن اقدامات رسانه های داخلی و خارجی بیگانه در تضعیف نهاد مقدس خانواده از جمله برنامه های راهبردی این میز است.

میز خانواده و جمعیت خبرگزاری شهرکریمه با بهره گیری از توان کارشناسان و کنشگران این حوزه در این رسانه حوزوی تشکیل می شود تا برای حل این معضل، راهیابی و گره گشایی خبری-رسانه ای کند.

اعضاء اولیه این میز مسئولان و نمایندگانی از نهادهای مجمع فعالان جمعیت و خانواده، شورای راهبردی جمعیت حوزه های علمیه، شورای پدافند غیرعامل حوزه های علمیه، معاونت مرتبط از مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و کارشناس مسئول از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.منبع
info@rasanews.ir