کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه نگاه منطقه ای به شهر قم نباید در شورا و مدیریت شهری وجود داشته باشد افزود: در توسعه شهری باید همه قم را در نظر گرفت و مدیریت شهری وظیفه دارد زیرساخت های لازم را برای همه شهروندان در تمامی مناطق فراهم‌کند.

به گزارش شهرکریمه حسن مالکی نژاد، کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه اولویت اصلی شورای آینده می بایست اتمام پروژه های نیمه کاره باشد اظهار داشت: یکی از مواردی که موجب نارضایتی مردم می شود طولانی شدن پروژه ها و فرسایشی شدن آنها است.

وی افزود: نباید قبل از اتمام پروژه های حاضر،  پروژه جدیدی را شروع کرد چرا که شهروندان از طولانی شدن پروژه های عمرانی ناراضی می شوند و موجب آزار آنها خواهد شد.

مالکی نژاد، فرهنگ سازی  و آموزش در حوزه فرهنگ شهروندی را مهم برشمرد و افزود: اگر مدیریت شهری به این موضوع توجه لازم داشته باشد و بر روی آن سرمایه گذاری کند، این امر در نهایت موجب کاهش هزینه های شهری خواهد بود که به عنوان نمونه می توان به موضوع آموزش در حوزه تفکیک زباله و پسماند اشاره کرد که اگر شهروندان به اهمیت این بحث؛ توجه لازم را داشته باشند شاهد کاهش هزینه ها در این بخش خواهیم بود.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در عرصه فرهنگی یکی از وظایف شهرداری آماده سازی زیر ساخت های فرهنگی و ورزشی است که یکی از اولویت اصلی دوره آینده شورا همین موضوع باید باشد که می بایست گروه های فرهنگی و جهادی در مساجد پشتیبانی و حمایت شوند، چرا که مساجد بهترین مکان برای تربیت نسل جدید و جوانان انقلابی است.

مالکی نژاد اضافه کرد: بهترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی نیز فعال کردن مساجد به عنوان اصلی ترین پایگاه های فرهنگی است که در دل خود می توانند مباحث مختلف آموزشی از جمله مهارت های زندگی و کسب و کار باشد.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم ابراز داشت: توسعه بوستان ها و فضاهای تفریحی در مناطق مختلف شهر و نیز برنامه های گردشگری و قم گردی در راستای معرفی اماکن تاریخی و میراثی قم مهم است، چرا که بسیاری از زائران و حتی شهروندان قمی از برخی اماکن تاریخی شهر اطلاع کافی ندارند و توجه به امکان تاریخی از جمله بیت امام راحل و خانه شهدای شاخص دفاع مقدس مانند شهید زین الدین و شهید فخری زاده سبب انتقال فرهنگ انقلاب به نسل جوان خواهد شد.

 

وی بیان داشت: ایجاد سرای محله ها در برخی از بوستان های شهر در کنار مساجد میتواند پاسخگوی نیازهای فرهنگی و اجتماعی شهروندان باشد و در این اماکن می شود فضایی برای ارائه محصولات خانگی و دستی در جهت تقویت اقتصاد خانواده ها باشد.

مالکی نژاد اضافه کرد: بلوار پیامبر اعظم به عنوان بزرگترین بلوار معنوی جهان اسلام می بایست قرارگاه اقدامات فرهنگی و جهادی باشد و در این راستا فضاهایی باید در اختیار گروه های فرهنگی و جهادی قرار گیرد.

وی با بیان این موضوع که اگر هر یک از اعضای شورا به دنبال حل مشکلات منطقه ای خاص باشد درست نیست افزود: با ورود ما به شورا که نماینده منطقه چهارمردان و آذر بودیم دیدیم که اصولا در طی این سالها اتفاقی خاص در این مناطق صورت نگرفته و مردم دارای مشکلات و کمبودهای فروانی بودند، اما این امر موجب شد تا مواردی را با کمک دیگر اعضای شورا در این مناطق پیگیری کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: در زمینه ساماندهی منطقه چهل اختران، دروازه ری و نوبهار اقدامات خاصی صورت نگرفته بود و این نشان دهنده آن بود که در دوره های پیشین اعضای شورا نگاه یکسانی به توسعه مناطق شهری نداشتند.

وی تاکید کرد: شهرداری و شورای شهر باید پروژه های اولویت دار را در تمام مناطق شهری تعریف کند و به تناسب بودجه ای برای اجرایی شدن آنها در نظر بگیرد.

وی بیان داشت: اینکه اجرای یک پروژه سنگین در یک منطقه باعث شود، مناطق دیگر شهری تا سالها از پیشرفت و توسعه محروم باشند مناسب نیست.

مالکی نژاد با بیان اینکه نگاه منطقه ای به شهر قم نباید در شورا و مدیریت شهری  وجود داشته باشد افزود: در توسعه شهری باید همه قم را در نظر گرفت و مدیریت شهری وظیفه دارد زیرساخت های لازم را برای همه شهروندان در تمامی مناطق فراهم‌کند.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم گفت: داشتن ارتباط مستمر اعضای شورا و شهروندان در راستای شناسایی مشکلات و حل آنان بسیار مهم است و ما از روز اول ورود به شورا، همواره تلاش کردیم تا در بین مردم باشیم و تا به امروز این ارتباط تنگاتنگ و مستمر بوده است.

وی ابراز داشت: در کنار اقدامات فرهنگی، مباحث عمرانی نیز با همکاری سایر اعضای شورا پیگیری شد که از جمله آنها می توان به برداشتن دیواره ای بتنی منطقه شهرقائم با حمایت های دادستانی قم اشاره کرد که این امر فضای مناسبی برای اهالی منطقه فراهم آورد و برخی از آسیب های اجتماعی از بین رفت.

 

وی گفت: پروژه شهیدان برقعی که سالهای متمادی مطالبه اهالی منطقه بود در دو سال اخیر به صورت جدی پیگیری شد و با تملک منازل در مسیر، این پروژه در آستانه بهره برداری است که خیابان چهارمردان را به آذر متصل می کند و در کنار آن ساماندهی پروژه توسعه آستان چهل اختران و منطقه نوبهار نیز مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در عرصه انتخابات ضروری است افزود: مردم باید سرنوشت خود را به دست خود رقم بزنند و در صورت حماسه آفرینی در این انتخابات پایه های نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب مستحکم خواهد شد و این کوچکترین اقدام در راستای ادای دین به امام و شهدا خواهد بود.