معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با تاکید بر اینکه مناسبت‌های مذهبی از جمله نیمه شعبان دارای بودجه دولتی نیست، گفت: این برنامه‌های مذهبی با محوریت مردم دنبال می‌شود اما دستگاه‌ها باید اقدامات لازم را در راستای تامین نیازهای مردم انجام دهند.

به گزارش شهرکریمه یونس عالی پور ظهر امروز در نشست شورای اداری استان قم که در تالار معصومیه برگزار شد، با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برای خدمات‌رسانی به زائران نیمه شعبان آماده شده‌اند، اظهار کرد: وضعیت کنونی دستگاه‌ها و کمیته‌ها بررسی شده و به لطف خداوند متعال با مشکل خاصی روبرو نیستیم.

وی از تلاش دستگاه‌های خدمات‌رسان و مجموعه‌های امنیتی در راستای برگزاری مراسم نیمه شعبان تقدیر کرد و افزود: بر اساس تصمیم‌های گرفته شده از روز سه شنبه به همراه مدیران استانی در مسجد مقدس جمکران حاضر می‌شویم اما با توجه به اینکه جمعیت زائر مسجد مقدس جمکران در حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز حضور خواهند یافت باید دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان به حرم مطهر نیز نگاه ویژه داشته باشند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به اینکه با حضور حجم قابل توجهی از زائران در شهر قم در ایام نیمه شعبان شاهد شرایط خاصی را در سطح شهر خواهیم بود، عنوان کرد: روز نیمه شعبان زائران تا ظهر جمعه در مسجد مقدس جمکران حضور خواهند داشت به همین علت دستگاه‌ها نباید قبل از ظهر صحنه را خالی کنند.

وی با تاکید بر اینکه مناسبت‌های مذهبی از جمله نیمه شعبان دارای بودجه دولتی نیست، عنوان کرد: این برنامه‌های مذهبی با محوریت مردم دنبال می‌شود اما دستگاه‌ها باید اقدامات لازم را در راستای تامین نیازهای مردم انجام دهند؛ جمعیت مسجد جمکران در نیمه شعبان مورد توجه دوستان و دشمنان است به همین علت امیدواریم دستگاه‌ها در خدمت‌رسانی به زائران عملکرد مطلوبی داشته باشند.

عالی‌پور از برگزاری مراسم نیمه شعبان در سال‌های گذشته یاد کرد و گفت: امیدواریم امسال نیز بتوانیم نیمه شعبان با شکوهی را رقم بزنیم؛ استان قم حرم اهل بیت(ع) است به همین علت مدیران و رؤسای دستگاه ها باید در میدان باشند تا اگر با مشکل خاصی مواجه بودیم بتوانیم با حضور مستقیم آنها مشکل را رفع کنیم.