به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، سیدحسن وحدتی شبیری، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی ظهر روز گذشته در نشست خبری که در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار گردید، اظهار کرد: در پژوهش ها فقهی و علمی به‌این نتیجه آمدیم که به‌غیر از اموال غیرمنقول مادی یا اموال منقولی که امکان وقف […]

هر ساله ۱۲ پزشک مبلغ در دانشگاه علوم اسلامی رضوی جذب می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، سیدحسن وحدتی شبیری، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی ظهر روز گذشته در نشست خبری که در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار گردید، اظهار کرد: در پژوهش ها فقهی و علمی به‌این نتیجه آمدیم که به‌غیر از اموال غیرمنقول مادی یا اموال منقولی که امکان وقف وجود دارد، اموال غیرمادی و فکری نیز وقف گردد که مرکز تخصصی وقف دانشگاه علوم اسلامی رضوی بر روی آن کار می‌کند.

ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بیان اینکه بانکی مبتنی بر احسان و خیرخواهی موردنظر مراجع تقلید هست، گفته بود: باید یک بانک اسلامی که پایه کار آن موقوفات بوده و هدف آن سودآوری مادی نیست، لکن علت برطرف مشکلات مردم هست، دارا باشیم.

وی در مورد پردیس خواهران دانشگاه علوم اسلامی رضوی اظهار کرد: این دانشگاه تاحالا پردیس خواهران نداشته هست و به‌دنبال این هستیم که در آذر ماه سال کنونی کنکور دکتری را از میان خواهرانی که مدرک فوق لیسانس یا سطح سوم حوزه دارند در سه رشته، حقوق، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام برگزار کنیم.

شبیری تصریح نمود: هرچند ایجاد حوزه علمیه جزء فعالیت‌های دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیست، اما با توجه به‌نیازی که احساس گردید به‌دنبال تخصیص حوزه علمیه برای آستان قدس رضوی که ورودی آن از بین فارغ‌التحصیلان کارشناسی به‌بالا هست، هستیم.

ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی متذکر گردید: فعالیت‌های بین‌المللی را از آغازین سال‌های ایجاد دانشگاه علوم اسلامی رضوی داشته‌ایم و تعداد قابل ملاحظه ای دانشجو از کشور‌های متفاوت جهان اسلام در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند، به‌دنبال این هستیم که پذیرش این دانشجوهای شتاب بیشتری گیرد.

وی عنوان نمود: طرح پزشک مبلغ را نیز آغاز کرده‌ایم، طبق آن، افرادی را از جهان اسلام جذب می‌کنیم تا در آینده پزشکانی آشنا با معارف اسلامی باشند و در نقاط متفاوت جهان اسلام علاوه بر عرضه خدمات پزشکی، معارف اسلامی را نیز توسعه دهند.

شبیری با بیان اینکه برای طرح پزشک مبلغ طی ۵ سال قراردادی با دانشگاه آزاد بسته گردیده هست؛ اظهار کرد: هر ساله ۱۲ نفر برای این طرح جذب می‌شوند که ۱۰ نفر در رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی و ۲ نفر در رشته دندانپزشکی بوده که دانشجوهای رسمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی می باشند.

ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بیان اینکه سرانه هر دانشجو در دانشگاه علوم اسلامی رضوی ۱۳.۵ ۵ میلیون تومان هست؛ دنبال کرد: تعلیم در این دانشگاه رایگان هست و همه هزینه‌ها را آستان قدس رضوی می‌پردازد، همچنین، بودجه کل دانشگاه در سال جاری ۲۲ میلیارد تومان هست.

وی تصریح نمود: در دانشگاه علوم اسلامی رضوی به‌فکر اشتغال فارغ‌التحصیلان هستیم که در این مورد کارگروهی که به‌صورت تخصصی به‌مسئله اشتغال دانشجوهای می‌پردازد، تشکیل داده‌ایم و عمده نیرو‌های آستان قدس رضوی از دانشگاه علوم اسلامی رضوی تامین می‌شود.