ولی الله بیاتی با اشاره به شروع ثبت نام از داوطلبین گفت هر فردی که به شورای اصولگرایان مراجعه می‌کند باید برنامه داشته باشد و در این راستا باید مشکلات را شناسایی کرده و راهکار اجرایی نیز ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه ولی‌الله بیاتی در نشستی که با اصحاب رسانه در دفتر خبرگزاری فارس در قم برگزار شد، با اشاره به شایعات مطرح شده در مورد ادعای افراد مبنی بر حضور در لیست این شورا و یا اختصاص سهمیه به افراد مختلف گفت به شایعات توجه نکنید و تمام این ادعاها را تکذیب می کنیم.

وی اضافه کرد: از مدت‌ها قبل موضوع انتخابات شورای اسلامی شهر قم، در شورای هماهنگی اصولگریان استان مطرح و قرار شد کمیته انتخابات شورای هماهنگی اصولگرایان از میان افراد متعهد، متخصص و کارآمد لیستی را ارائه دهد؛ این کمیته هفت عضو دارد که چهار نفر از آن‌ها تجربه فعالیت در شوراها را داشته‌اند و از یک ماه پیش کار کمیته شروع شده و رزومه‌ داوطلبان از امروز دریافت شده است و افراد داوطلب برای عضویت در لیست شورا باید مراجعه حضوری داشته و ثبت‌نام کنند.

سخنگوی کمیته انتخابات شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم خاطرنشان کرد: روند دریافت رزومه‌ها تا ۲۸ اسفندماه ادامه دارد و طی‌ یک ماه بعد از آن، اعضای لیست مورد نظر شورا انتخاب خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه انتخاب افرادی برای نقش‌آفرینی در حوزه مدیریت کلانشهر قم اهمیت بسیاری دارد، تصریح کرد: افرادی باید وارد شورا شوند که بتوانند نیاز مردم را پاسخ دهند؛ از وظایف مهم شورا بودجه و فعالیت‌های عمرانی است و ما در شاخص‌های موردنظر به عملکرد اجرایی افراد به ویژه در حوزه عمرانی توجه خواهیم کرد.

بیاتی ادامه داد: هر انتخابی شاخص‌هایی دارد و افراد به دنبال انتخاب برتر هستند چراکه نفع و ضرر انتخاب یک فرد در انتخابات به اشخاص ختم نمی‌شود.

وی با بیان اینکه از جمله معیارهای عضویت در لیست شورای هماهنگی اصولگرایان داشتن سابقه انقلابی و خدمت به مردم است، اظهار کرد: ما برای جوانانی که قبل از انقلاب حضور نداشته و یا سابقه خاص انقلابی نداشته‌اند امتیاز خاص درنظرگرفته‌ایم تا از بقیه افراد عقب نمانند.

بیاتی با تاکید بر اینکه برای افرادی که در دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت حضور داشته و از ایثارگران هستند نیز امتیاز ویژه درنظر گرفته شده است، گفت: روحیه شورایی، کار جمعی، پاکدستی و امانت‌داری از دیگر شاخص‌های مورد توجه شورای هماهنگی اصولگرایان است.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد به توسعه متوازن شهری دیگر موضوعی است که مورد توجه قرار گرفته چراکه قم به درد پراکندگی گرفتار است و افرادی که به یک منطقه خاص توجه دارند نمی‌توانند حرکتی را برای قم رقم بزنند.

سخنگوی کمیته انتخابات شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم داشتن تجربه و برخورداری از اطلاعات جامع در حوزه‌های شهری را دیگر شاخص مورد نظر دانست و گفت: روحیه خدمت به مردم برای ما بسیار مهم است به همین علت فرد باید برخورد مطلوبی با مردم داشته و بتواند با اقشار مختلف جامعه ارتباط برقرار کند.

وی ادامه داد: هر فردی که به شورای اصولگرایان مراجعه می‌کند باید برنامه داشته باشد و در این راستا باید مشکلات را شناسایی کرده و راهکار اجرایی نیز ارائه دهد.

بیاتی مقبولیت اجتماعی و آشنایی با مقررات و قوانین مدیریت شهری را برای داوطلبان یک لازمه دانست و گفت: تحصیلات فرد موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا مدارک حوزه شهرسازی و رشته‌های حقوق و گرایش‌های مرتبط مورد نظر است.

وی بررسی سوابق مدیریتی را آخرین مرحله ارزیابی دانست و تصریح کرد: مدیریت شهری، فرهنگی و علوم اجتماعی و همچنین مدیریت شرکت‌های خدماتی، مدیریت آموزشی و پژوهشی، اقتصادی و حقوقی در شاخص‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

بیاتی با بیان اینکه افرادی که عضو بنیاد علمی نخبگان هستند نیز امتیاز ویژه‌ای خواهند داشت، گفت: امیدواریم از میان داوطلبان بتوانیم بهترین افراد را معرفی کنیم تا به شهر و مردم قم بهترین خدمات را ارائه دهند.

وی ادامه داد: انتخاب لیست شورای هماهنگی اصولگرایان بر اساس اصول و قاعده جلو می‌رود و هیچ شخصی سهمیه خاص در این لیست ندارد و ما نیز به همه مناطق توجه می‌کنیم و هیچ کسی سهم‌خواهی نخواهد داشت.

سخنگوی کمیته انتخابات شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم اضافه کرد: افرادی که در لیست قرار می‌گیرند تعهد می‌دهند که پست و مسئولیت دیگری را بر عهده نگیرند یا در انتخابات دیگری شرکت نکنند مگر با تایید شورای هماهنگی اصولگرایان؛ افراد داوطلب باید شرایط شورا را بپذیرند و اگر هم اشتباهی داشتند به دنبال رفع آن باشند.

وی در پاسخ به اینکه اگر افراد به شرایط شورای هماهنگی پایبند نباشند چه کاری انجام می‌دهید؟، گفت: ما می‌توانیم افراد را از شورا سلب عضویت کنیم یا اگر به دنبال تصدی سمت دیگری باشند با استعفای شخص در شورا موافقت نکنیم.

بیاتی با تاکید بر اینکه هر فردی بگوید از هم اکنون در لیست شورای هماهنگی اصولگرایان هستم خلاف واقع گفته است، عنوان کرد: برای این لیست هیچ شخصی از قبل تعیین شده نیست و اعضای شورای هماهنگی اصولگرایان و اعضای فعلی شورای شهر اگر بخواهند در لیست شورا باشند باید ثبت نام کنند و اعضای شورای هماهنگی اصولگرایان هم اگر درخواست عضویت در لیست انتخابات شورا را دارند نباید در جلسات هماهنگی حضور یابند.

وی با بیان اینکه خانم‌ها نیز در لیست انتخابات شورای هماهنگی اصولگرایان قرار می‌گیرند، تصریح کرد: حداقل یک نفر از بانوان در لیست خواهد بود و امکان بیشتر شدن این تعداد هم وجود دارد.

بیاتی اضافه کرد: ما به دنبال افرادی هستیم که برای شهر و مدیریت شهری مفید باشند بنابر این افراد حتما نباید اصولگرا باشند بلکه از اصلاح طلب‌ها هم می‌توانند برای حضور در لیست ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۲۵ نفر از اعضای شورای هماهنگی اصولگرایان به داوطلبان برای قرار گرفتن در لیست رأی می‌دهند، گفت: لیست ۱۳ نفره انتخابات شورا را این افراد مشخص خواهند کرد.

بیاتی با تاکید بر اینکه اعضای شورای هماهنگی توجه خاصی به جوانان دارند، تصریح کرد: از همه جوانان توانمند و دارای شرایط درخواست می‌کنیم تا برای عضویت در لیست شورای هماهنگی داوطلب شوند و افراد با مراجعه به آدرس بلوار شهید کریمی، بین کوچه ۸ تا ۱۰ پلاک ۱۲ طبقه دوم، از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر می‌توانند رزومه خود را ارائه و فرم ثبت نام را تکمیل کنند.