مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه باید همه جناح‌ها در مدیریت کشور سهم داشته باشند، گفت: انتخابات تمام شد و نباید به آن پرداخته شود و مشکلات کشور درصورتی برطرف می‌شود که همه با وحدت و همکاری فعالیت کنند.

به گزارش شهر کریمه به نقل از تسنیم، آیت‌الله مکارم شیرازی شامگاه جمعه در ضیافت افطاری اساتید و طلاب حوزه علمیه که دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد اظهار داشت: اگر به نهج البلاغه امام علی(ع) مراجعه شود مشاهده می‌کنیم که امام(ع) دنیا را همانند مار خوش خط و خال تعبیر کرده و انسان را از دنیا بر حذر داشته است.

وی افزود: امیرالمؤمنین(ع) فرمود که از دنیا دوری کنید هر کسی که دلبسته دنیا باشد دچار غم و غصه‌ای است که از آن رها نمی‌شود و با اندوهی مواجه است که وی را آزرده خاطر می‌کند.

استاد سطح عالی حوزه علمیه با قرائت حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) بیان کرد: کسی که از دل صدق وارد دنیا شود دنیا نیز با وی با راستی برخورد می‌کند، اگر هدف انسان خدا باشد و در این راه استقامت کند خدا و ملائکه به کمک وی می‌آیند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به جایگاه دنیا نزد امیرالمؤمنین (ع) عنوان کرد: امام علی (ع) در فرازی از نهج البلاغه فرمود کسی که به دنیا به عنوان یک ابزار برای رسیدن به آخرت نگاه کند دنیا وی را بینا و اگر دنیا را به عنوان هدف نگاه کند دنیا وی را نابینا می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر لزوم تدبر در آیات الهی تصریح کرد: باید قرآن را هدف خود قرار داده و بهتر بخوانیم و بهتر بفهیم و بهتر منتشر کنیم تا در مسیر زندگی عاقبت به خیر و رستگار شویم.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید مسائل انتخابات را به فراموشی بسپاریم انتخابات بداخلاقی و مشکلاتی داشت اما دیگر تمام شد و نباید به آن پرداخته شود، مشکلات کشور در صورتی برطرف می‌شود که همه با وحدت و همکاری فعالیت کنند.

استاد سطح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه باید همه جناح‌ها در مدیریت کشور سهام باشند، گفت: در گذشته جناح بازی حاکم بود که امیدواریم به دور از این مسئله و با وحدت و برادری و به دور از نگاه بیگانه به یکدیگر در یک مسیر گام برداریم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم مقابله با اهداف شوم دشمن عنوان کرد: دشمن با استخدام تروریست‌ها در راستای مقابله با کشورمان فعالیت می‌کند و با توجه به اینکه هر روز دشمن تحریم‌های جدیدی را علیه کشورمان وضع می‌کند در عمل باید با وحدت به مقابله با دشمن بپردازیم.

ضیافت افطاری دارالقران علامه طباطبایی شامگاه جمعه در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد.

آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان، حجت‌الاسلام والمسلمین غروی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه، حجت‌الاسلام والسلمین غرویان عضو هیئت علمی جامعه المصطفی و اساتید حوزه علمیه در این مراسم حضور داشتند.

نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی نیز در این مراسم عنوان کرد: ماه رمضان ماه خودسازی و تقوی پیشگی است و امیدواریم در پرتو تقوای الهی بتوانیم به کدورت‌های یکدیگر پایان دهیم و همه با هم برادرانه و دلسوزانه و تحت رهبری‌های خردمندانه مقام معظم رهبری و همیاری با دولت و دیگر مسئولان بتوانیم بر مشکلات فائق آمده و نقشه‌های شوم دشمنان را نقش برآب کنیم.