به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از راشا تودی، شرکت هواوی چین در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ از شرکت های سامسونگ و اپل  پیشی گرفت و برای اولین بار تبدیل به بزرگترین تولیدکننده گوشی همراه در دنیا شد.  آخرین گزارش موسسه پژوهشی کانالیس نشان می‌دهد در شرایطی که تجارت جهانی چین در نتیجه تحریم های […]


 به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از راشا تودی، شرکت هواوی چین در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ از شرکت های سامسونگ و اپل  پیشی گرفت و برای اولین بار تبدیل به بزرگترین تولیدکننده گوشی همراه در دنیا شد.

 آخرین گزارش موسسه پژوهشی کانالیس نشان می‌دهد در شرایطی که تجارت جهانی چین در نتیجه تحریم های آمریکا مختل شده، بیشتر فروش گوشی همراه متعلق به این کشور بوده است.

این شرکت چینی ۵۵٫۸ میلیون دستگاه گوشی همراه فروخته که ۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. در این بین، شرکت سامسونگ که رتبه دوم را در فروش چین دارد ۵۳٫۷ میلیون گوشی همراه به فروش رسانده که ۳۰ درصد نسبت به همین دوره در سال گذشته پایین آمده است.

 در کل، فروش گوشی همراه در بازارهای بین المللی ۲۷ درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

 آمار نشان می‌دهد شرکت هواوی ۷۰ درصد از گوشی های همراه خود را در سه ماهه دوم در خود چین فروخته است. سهم بازار هواوی در اروپا که یک بازار حیاتی برای این شرکت است، تا ۱۶ درصد در سه ماهه دوم کاهش یافته است، این رقم در همین دوره در ۲۰۱۹ برابر با ۲۲ درصد بود. شرکت هواوی سومین تولید کننده بزرگ گوشی همراه در اروپا پس از سامسونگ و اپل است.

 

 به گفته تحلیلگران، با توجه به جمعیت بالای چین، موفقیت در بازار این کشور سهم بزرگی از بازار جهانی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد.

 تحلیلگران عقیده دارند حفظ این موقعیت برای هواوی در طولانی مدت آسان نیست چون شرکای آن در اروپا به طور روزافزونی از دستگاه های هواوی دور می شوند و ترجیح می دهند برندهای جدیدی را برای کاهش خطر تجارت با هواوی جایگزین کنند. فروش بالا تنها در چین نمی‌تواند به حفظ موقعیت هواوی پس از آغاز روند بهبود اقتصاد جهان کمک کند.

 فروش بالای هواوی نتیجه تلاش این شرکت برای تجارت بین الملل در بحبوحه‌ی فشار آمریکا است. این شرکت فناوری چینی در ۲۰۱۹ در صدر لیست سیاه آمریکا قرار گرفت که دسترسی آن به فناوری آمریکا را محدود کرد. این شرکت مجبور شد سیستم عامل مخصوص به خود را با عنوان «هارمونی او اس» در سال گذشته راه اندازی کند.

 انتهای پیام/۱۸۴