به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرکریمه، همه از اتفاقات پیش آمده ناراحت بودیم و کل ایران در شوک شهادت سردار عزیز اسلام حاج قاسم سلیمانی قرار داشتند تا اینکه روز گذشته اخباری منتشر شد که سپاه ساعت ۰۱:۲۰ بامداد طی عملیاتی موفق با نام شهید سلیمانی و با رمز یازهرا (س) ده‌ها فروند موشک زمین […]


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرکریمه، همه از اتفاقات پیش آمده ناراحت بودیم و کل ایران در شوک شهادت سردار عزیز اسلام حاج قاسم سلیمانی قرار داشتند تا اینکه روز گذشته اخباری منتشر شد که سپاه ساعت ۰۱:۲۰ بامداد طی عملیاتی موفق با نام شهید سلیمانی و با رمز یازهرا (س) ده‌ها فروند موشک زمین به زمین را به پایگاه هوایی عین الاسد کوبید.

هرچند این اتفاق یک هدف فرعی دیگر در اربیل داشت و هیچ گاه به صورت کامل درباره تلفات و ماهیت آن سخنی به میان نیامد اما ضربه آنقدر سنگین بود که ترامپ چندبار زمان سخنرانی خود را به تعویق انداخت و جا به جا کرد.

اما فعالان فضای مجازی در این میان نقش به سزایی در تبیین موضوع داشتند که بخشی از مطالب فعالان فرهنگی در واکنش به حمله موشکی سپاه به آمریکا را بررسی می‌کنیم.

حجت الاسلام علی رضا پناهیان همه را دعوت به اطلاع‌رسانی عمومی به زبان‌های مختلف دعوت کرده است تا درباره ابعاد این موضوع روشنگری کنند.

وی در رشته توئیتی عنوان می‌کند که آمریکا مسئول به شهادت رسیدن ۲۲۰ هزار شهید از انقلاب اسلامی تا کنون است.

 

انتخاب این پایگاه مهم دلایل مختلفی داشت، تعداد نظامیان آمریکایی، وسعت، فاصله مرزی و هزینهای که آمریکا برای ساخت این پایگاه داده بود و همچنین توییت اخیر ترامپ به دنبال تصویب طرح اخراج آمریکاییها از خاک عراق مبنی بر پرداخت هزینۀ ساخت این پایگاه چند منظوره بود که بسیاری از کاربران به این موضوع اشاره کردند.

 

سیلی موشکی سپاه

 

البته حملۀ دیشب درحالی صورت گرفت که سامانه دفاع هوایی آمریکا، موسوم به پاتریوت، نتوانست حتی یک موشک از مجموع موشکهای شلیک شده را رهگیری کند و به قول سردار حاجی زاده حتی یک تیر به سمت موشک‌های ما روانه نشد.

 

سیلی موشکی سپاه

برخی از کاربران نیز به بازتاب سخنان مقام معظم رهبری پرداختند.

 

سیلی موشکی سپاه

 

دیپلماسی عزت یکی دیگر از محورهایی بود که سیدمحمود نبویان آن را مطرح کرد.

 

سیلی موشکی سپاه

 

البته برخی از کاربران نیز به ضعف اقتصادی اشاره کردند و نیاز جامعه را وجود قاسم سلیمانی‌های اقتصادی در جامعه دانستند.

سیلی موشکی سپاه

 

دشمن خیلی تلاش می‌کند تا این اتفاق مهم را منحرف کند و از طرفی دست به هرکاری خواهد زد و شاید از نقطه ضعف‌های موجود جامعه استفاده کند تا این اتفاق بزرگ را سرپوش بگذارد، هر چند ما خبر از گاندوهای اقتصادی و فرهنگی در بستر جامعه داریم و بایستی بیشتر مراقب باشیم. /۸۸۲/ ۵۰۴/