مسیح مهاجری در محفلی عمومی با شدت به مبانی نظام حمله می‌کند.. و سپس می‌گوید در این باره قضاوت نمی‌کند

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهرکریمه مسیح مهاجری از جمله چهره های رسانه ای است که از هر فرصتی برای اتخاذ مواضع تند علیه نظام ابا ندارد و به بهانه سخنان او در کانون توحید یادداشت آقای بخت پسند را با هم مرور می کنیم.

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در نشستی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد شهادت دکتر بهشتی در کانون توحید می گوید:

…پایه و اساس شخصیت معنوی آیت الله بهشتی را صداقت تشکیل می داد. ایشان هیچ چیزی را برتر از صداقت نمی دانست. آقای بهشتی هرگز دروغ را در هیچ زمینه و اندازه ای برنمی تابید…..حالا که به یک حکمرانی رسیدیم که دروغ را اصل می بینیم متوجه می شوم که آقای بهشتی چرا تا این اندازه روی صداقت تاکید می کردند….امروز مدیریت کشور با دانشگاه امام صادق(ع) و مدرسه حقانی است. من قضاوتی در این باره نمی کنم، بد یا خوبش را افکار عمومی باید قضاوت کنند. ..اگر شهید بهشتی امروز در میان مابود، در حصر بود برای اینکه برنمی تابید مسائلی را که در کشور وجود دارد.

مسیح مهاجری .سبقه مجروحیت در واقعه دفتر حزب جمهوری اسلامی هفتم تیر ۱۳۶۰ را دارد ..
با نگاهی مختصر به رزومه وی از ابتدا تا کنون میتوان رگه هایی از واگرایی با نظام را دید .وعلیرغم داشتن مسئولیت از ناحیه خود شهید بهشتی و رهبری کنونی در روزنامه جمهوری اسلامی در سالیان متمادی .چسبندگی وی به میرحسین موسوی و هاشمی و روحانی و اتخاذ مواضع مخرب او با شخصیت هایی مانند شهید آوینی و موضع گیری های تخریبی در دور اول احمدی نژاد و …… نشان‌دهنده رگه هایی از (سوء برداشت) البته در نهایت خوش‌بینی درنگاه به این قضیه … است …

چالب اینجاست که ین فرد در محفلی عمومی با شدت به مبانی نظام حمله می‌کند.. و می‌گوید در این باره قضاوت نمی‌کند…!!!!

اما چه شده ؟
یک اصل کلی و منطقی داریم و آنملاک حال فعلی افراد است …
عقبه یک شخص نمی‌تواند تضمینی برای حال وآینده یک فرد باشد …

اما آنچه مرا به عنوان عنصری که وقایع انقلاب را دیده و نحله های سیاسی را کمابیش درک کرده .عذاب آور است وسیله قرار دادن شهید بهشتی یا دیگر بزرگواران بر علیه نظام و رهبری و تخطئه است … یادم است زمانی که امام راحل مصلحت دیدند که حزب جمهوری تعطیل شود شهید بهشتی به راحتی .فرموده امام را پذیرفت. اما دیگرانی بودند .که بواسطه جایگاه حزب در فضای سیاسی حاضر به اجرای این تکلیف ..یعنی پذیرش امر امام نبودند .. همین طیف معدود هنوز از آن زخم رهایی پیدا نکرده اند . زخمی که به مرور بدخیم شده و نهان آنها را می آزارد.. و امروز هم در حال انتقام گرفتن از امام حاضر هستند …
.. خیلی از این ها علنا با اصل مترقی ولایت فقیه .. زاویه دارند و بی مهابا آن را دیکتاتوری می نامند …

یادم هست اواخر دوره حزب . چنان ساختار پیچیده ای در آن فضا حاکم بود .که حتی بچه حزب الهی ها هم خوف می‌کردند…

امام می‌دانست در بطن حزب نفوذ اتفاق افتاده و به عمد فضای سیاسی انسداد پیدا کرده …و نوعی دیکتاتوری حزبی در حال اتفاق است ..

امام راحل .‌ رضوان الله .. نقطه زن بود ..

بهشتی متعلق به تاریخ درخشان انقلاب است ..
بهشتی ابزار نیست ..

آنانی که با گمانه زنی های معیوبی مانند اینکه اگر الان ایشان بود در حصر بود .عقده های فرو خورده خود را فریاد میزنند ..

شهید بهشتی زنده است . چرا که شهدا زنده اند ..
امثال مسیح مهاجری آب در هاون می کوبند …

  • نویسنده : پرویز بخت پسند