سرویس سیاست مشرق –  «وبلاگ مشرق» ***  وزارت ورزش و جوانان به شکلی دقیق چه تمهیداتی برای تفریح، ازدواج و مسکن جوانان اندیشیده است؟ «وزیر ورزش و بانوان» فارغ از غم جوانان! «مسعود سلطانی فر»، وزیر ورزش و جوانان جدیدا در گفت و گو با ایلنا در مورد حضور بانوان در بازی تیم ملی کشورمان مقابل […]

سرویس سیاست مشرق –  «وبلاگ مشرق»

*** 

وزارت ورزش و جوانان به شکلی دقیق چه تمهیداتی برای تفریح، ازدواج و مسکن جوانان اندیشیده است؟

«وزیر ورزش و بانوان» فارغ از غم جوانان!

«مسعود سلطانی فر»، وزیر ورزش و جوانان جدیدا در گفت و گو با ایلنا در مورد حضور بانوان در بازی تیم ملی کشورمان مقابل بولیوی و استمرار این حضور گفته است:

انشاالله اگر سازگاری لازم برای بازی های بعدی به ویژه بازی های تیم ملی بین همه دستگاه ها وجود داشته باشد و مجوزش صادر گردد، این کار انجام می گردد.

او اضافه می کند:

همانطور که در بازی ایران و بولیوی با اخذ مجوز شورای تامین استان تهران این حضور میسر شد؛ اگر همین هماهنگی بین همه دستگاها در آینده باشد دو مرتبه هم این کار صورت خواهد گرفت.

ایلنا از تیتر «یک بار شد، دو مرتبه هم می شود»! بایستی افزود که گرچه گفت وگو های سلطانی فر ناظر به حضور بانوان در بازی های ملی است اما گفت وگو های دادستان کل کشور قید عام دارد.[۱]

*اظهارات سلطانی فر در حالی است که بعد از بازی با بولیوی، حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور در گفت وگو هایی اظهار کرد: با هر مدیری که بخواهد بستر حضور بانوان در ورزشگاه را با دستاویز های متفاوت مهیا کند برخورد می نماییم.[۲]

و پس ازاین گفت وگو ها بود که غلامحسین زمان آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال نیز در یک گفت و گو تصریح کرد: حضور بانوان در تمامی بازی های باشگاهی به صورت کامل منتفی است.

وی تاکید کرد فدراسیون حضور بانوان در ورزشگاه را تنها برای بازی های تیم ملی آن هم برای آزمایش کردن مدنظر داشته است و هنوز هیچ سازوکار مشخصی برای حضور بانوان در ورزشگاه تشریح نشده است.[۳]

در اشاره به گفت وگو های سلطانی فر بیان این نکته نیز ضروری می نماید که معلوم نیست مساله «جوانان» در دولت اعتدال به چه فرجامی فرا رسیده است و وزارت ورزش و جوانان که این روزها زیادتر پیگیر مسائل ورزشی و سیاسی! است چه تمهیداتی برای تفریح، ازدواج و مسکن جوانان اندیشیده است.

***

ملاقات فرستاده روحانی با آیت الله شبیری زنجانی

گزارشی عکسی که گرچه با محتوای حضور در عزاداری بیوت مراجع منتشر گردیده بود اما عمده عکس ها آن ذی ربط به آیت الله شبیری زنجانی و گفت وگو های درِ تلفن همراه نهاوندیان با این چهره حوزوی بود.

عکس کلیدی این گزارش نیز ذی ربط به گفت وگو های دو نفره نهاوندیان و شبیری زنجانی است.

[۴]

ایرنا علاوه بر این در خبر دیگری اینطور گزارش می دهد که نهاوندیان قصد دیدار با آیت الله شبیری زنجانی

*پس از انتقاد علنی آیت الله یزدی، ریاست جامعه مدرسین حوزه از دیدار آیت الله شبیری با خاتمی و تنی چند از عناصر مساله دار، هجوم های گسترده ای بر علیه آیت الله یزدی شکل گرفته است و حتی روزنامه سازندگی، ارگان رسمی حزب کارگزاران در یک یادداشت بصورت تلویحی آیت الله یزدی را «آخوند حکومتی» در این میان دفتر آیت الله شبیری زنجانی نیز اعلام نموده است که موضع سکوت دارد.

در این ارتباط زیادتر بخوانید:

همه آنچه بعد از نامه «آیت الله یزدی» اتفاق افتاد: عریضه نویسی عبدالله نوری و حسن خمینی/ تشکر آیت الله شبیری از شیخ «یوسف صانعی»

یکی دیگر از چهره های اصلاح طلب نیز خواستار معذرت خواهی آیت الله یزدی شده و حسن خمینی هم در نامه ای به آیت الله شبیری از این گفته است که در نامه انتقادی آیت الله یزدی «اسائه ادب»، «توهین» و «استدلال ناتمام» وجود داشته است!

این در حالیست که سایت جماران دیشب از تشکر آیت الله شبیری از گفت وگو های تلفنی آقای صانعی در انتقاد از نامه آیت الله یزدی اطلاع داد. [۵]از محتوای گفت وگو های نهاوندیان با آیت الله شبیری زنجانی در دیدار اشاره شده و اینکه چه پیغامی ردّ و بدل شده، خبری در دست نیست.[۵]

مع الوصف اما به نظر می آید طبق یکی بودن ستاد دولت و اصلاح طلبان و نیز اصرار خبرگزاری دولت به درشت نمایی دیدار نهاوندیان با آیت الله شبیری، نهاوندیان با یک حالت سمپاتیک پا به این دیدار گذاشته است.

اینکه دولتی ها نیز در روزهای آتی به خیل هجمه کنندگان به آیت الله یزدی می پیوندند یا خیر؛ گزاره ای است که برای رؤیت جواب آن باید در انتظار بود.

..

در ادامه عکس های ملاقات فرستاده دولت با آیت الله شبیری را نگاه کنید:

***

۱_ http://www.ghatreh.com/news/nn44933947

2_ http://www.ghatreh.com/news/nn44767452

3_ https://www.alef.ir/news/3970730129.html

4_ http://www.irna.ir/fa/Photo/3654121

5_ https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1044291