رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم با بیان اینکه زحمات مدیریت شهری در پاکسازی و بازیافت پسماندهای شهری ستودنی است، اظهار کرد: وضعیت فعلی نظافت مسیر جاده‌های بیرون شهر قم متاسفانه نامناسب است و متولیان امر باید نسبت به نظافت این مسیرها اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، دکتر حسین اسلامی در سی و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر مقدس قم با اشاره به روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی، گفت: ارتش و نیروهای مسلح ایران تحت فرماندهی ولی امر مسلمین به عنوان مقتدرترین نیروهای مسلح دنیا به شمار می‌آید.

 

وی ضمن گرامیداشت روز دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عنوان کرد: سپاه یک نیروی صرفاً نظامی نیست بلکه یک نهاد تحت فرماندهی مقام معظم رهبری هست که هدف آن نگهبانی از انقلاب اسلامی، دستاوردهای انقلاب و تربیت کامل بنیه دفاعی جمهوری اسلامی از طریق همکاری با سایر نیروهای مسلح است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: مبارزه قانونی با عوامل و جریان‌هایی که در صدد خرابکاری و براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند و همکاری نظامی با نیروهای امنیتی و مسلح کشور از جمله ماموریت‌های مهم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

 

وی بیان کرد: امروز وقتی سخن از ارتش و سپاه می‌شود، نام‌های مبارکی همچون «شهید علی صیاد شیرازی» و «شهید حاج قاسم سلیمانی» در ذهن‌ها متبلور می‌شود که این شهدا نه فقط به صورت سلسله مراتب بلکه به صورت کاملا اعتقادی تحت ولایت و فرمانده ولی امر مسلمین انجام وظیفه کردند؛ این شهدا الگوی سپاه و ارتش هستند.

 

دکتر اسلامی تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی باید بداند و حتماً میداند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نه تنها خط قرمز حاکمیت و دولتمردان است، بلکه خط قرمز یکایک هموطنان ایرانی است.

 

وی با بیان اینکه اگر به طبیعت آسیب برسد، قطعاً این آسیب به خود انسان‌ها منعکس می‌شود، ابراز کرد: زحمات مدیریت شهری در پاکسازی و بازیافت پسماندهای شهری ستودنی است اما وضعیت مسیر جاده‌های بیرون شهر متاسفانه وضعیت نامناسب است و متولیان امر نسبت به نظافت این مسیرها اقدام کنند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان بودجه برای ساماندهی محله چهل اختران، تصریح کرد: ساماندهی این محله نیازمند همکاری همه‌جانبه بین مدیریت شهری و مدیریت استانی دارد و امیدواریم جمع‌آوری ریل‌های متروکه هرچه زودتر به سرانجام برسد.

 

وی اضافه کرد: ساماندهی محله جمکران به عنوان یکی از مناطق شهر قم نیاز جدی به تغییر دارد؛ شوارع باید بازگشایی شوند تا این منطقه شکل شهری به خودش بگیرد. برای این موضوع اقدامات ویژه‌ای نیز باید در دستورکار قرار گیرد.

 

دکتر اسلامی در رابطه با جهش مسکن ملی گفت: اراضی ۵۶۰ هکتاری که بعداز پردیسان جانمایی شده، جوابگوی این حجم از تقاضاهای مردم نیست و باید جانمایی‌های دیگری در نظر گرفته شود؛ محل کار افراد متقاضی مسکن ملی باید مدنظر قرار بگیرد.

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : مجتبی امیرفرزانه