به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم، ، گل‌باران، آتش‌بازی کلماتی که برای تیتر رسانه‌ها بسیار زیبا هست که اغلب وقت ها در عزیمت تیم‌ها به شهر قم رقم می‌خورد که جای ارزیابی دقیق و کارشناسی دارد و گفتن قصه تکراری نابود شدن سقوط صبا جایی برای گفتن ندارد […]

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم، ، گل‌باران، آتش‌بازی کلماتی که برای تیتر رسانه‌ها بسیار زیبا هست که اغلب وقت ها در عزیمت تیم‌ها به شهر قم رقم می‌خورد که جای ارزیابی دقیق و کارشناسی دارد و گفتن قصه تکراری نابود شدن سقوط صبا جایی برای گفتن ندارد اما جا دارد به آن اشاره گردد که سقوط و انحلال این باشگاه در زمان مدیریت همین مسئولان فعلی رخ داد و هیچ‌کس خم به ابرو نیاورد.

بعد از سقوط تیم بزرگسالان صبا همه امیدها به تیم‌های پایه بود تا شاید در آینده‌ای نه‌چندان دور بتوان دو مرتبه در سطح نخست فوتبال کشور ظاهر گردید و اسم شهر قم را به رخ همه کشید که به نظر می‌رسد، این مبحث منحصرا یک آرزو بود.

سه اتفاق ناگوار در فوتبال شهر قم منتج گردید تا همه متوجه شده که باید از این فوتبال قطع امید کنند، چراکه این راه مدیریت فعلی هیچ منزل و مقصود خاصی را دنبال نمی‌کند و هیچ مدیری برای آن‌وقت نمی‌گذارد تا کارکرد ضعیف آن را زیر ذره‌بین ببرد.

آخرین وقایع فوتبال شهر قم در سه هفته موخر نمایش داد که این رشته نه‌تنها از سطح فوتبال دنیا لکن از سطح کشور بسیار جامانده هست و فعلاً باید خاطرات دهه شصت فوتبال شهر قم را مرور کرد و گریز به حضور صبا در شهر قم زد.

تیم جوانان صبای شهر قم در هفته نخست لیگ برتر کشور برابر تیم نفت اهواز با نتیجه سه بر صفر متحمل شکست گردید و هفته نخست خود را با ناکامی تلخی شروع نمود اما همه تصور می‌کردند دلیل آن ناهماهنگی و عدم آمادگی بوده هست.

تیم ملی جوانان زیر ۱۶ سال ایران که در شهر قم اردویی برپا کرده در ورزشگاه یادگار امام (ره) به مصاف تیم منتخب جوانان شهر قم رفت، وقتی که اسم منتخب می‌آید یعنی فوتبال شهر قم تمام داشته‌های خود را رو کرده تا از حیثیت فوتبال شهر دفاع کند، اما در این مسابقه ۱۱ بر صفر نماینده شهر قم شکست خورد تا نشان دهد فاصله فوتبال پایه شهر قم با کشور چقدر طولانی هست و باید بیشتر از آن‌ها و کارشناسانه‌تر روی آن کار کرد تا در سال‌های آینده نتیجه بگیرد.

به نظر می‌رسد تیم‌های شهر قم به زنگ تفریحی برای سایر تیم‌ها تبدیل‌شده‌اند و هرگاه تیمی ازنظر روحیه دچار مشکل گردد با به ثمر رساندن تعداد گل‌های بسیار فراوان می‌تواند در شهر قم روحیه خود را کسب کرد.

در دو هفته موخر ۲۰ گل وارد دروازه نمایندگان شهر قم شده و نکته جالب‌تر اینکه ما حتی نتوانسته‌ایم یک گل به رقیب خود بزنیم تا از حیثیت فوتبال شهر قم حداقل‌ترین دفاع را کرده باشیم.

زمان بسیار بسیاری می‌گذرد که فوتبال شهر قم در اغماء و متولیان آن در خواب عمیق به سر می‌برند، به نظر می‌رسد آن‌ها کمر به نابود شدن این رشته در شهر قم بسته‌اند تا در چند سال موخر تنها چند ورزشگاه از فوتبال این شهر به یادگار بماند.

مکررا تذکر کارکرد ضعیف مجموعه هیئت فوتبال استان شهر قم به اداره کل ورزش دست یافته اما گوش شنوایی برای ارزیابی آن وجود ندارد اما هیچ‌کس نمی‌داند بی‌اعتنایی به این مساله باعث می‌شود تا آن‌ها نیز متهم به نابود شدن و هم‌دستی با مسئولان فعلی گردند.

گزارش: رضا سپاهی