به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهر قم؛؛مرادی، مدیرکل ثبت احوال قم  از ثبت چهار هزار و ۱۸۱ مورد واقعه ازدواج از اوائل سال جاری تا انتهاء شهریور ماه در شهر قم اطلاع داد و اظهار کرد: این آمار در مدت زمان همانند سال گذشته چهار هزار و ۱۷۵ […]

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهر قم؛؛مرادی، مدیرکل ثبت احوال قم  از ثبت چهار هزار و ۱۸۱ مورد واقعه ازدواج از اوائل سال جاری تا انتهاء شهریور ماه در شهر قم اطلاع داد و اظهار کرد: این آمار در مدت زمان همانند سال گذشته چهار هزار و ۱۷۵ مورد بوده هست.

وی در ادامه افزود:پایین ترین سن ازدواج در شهر قم،در  دخترهای ۱۴ سال و در پسران ۱۶ سال  هست.

مرادی عنوان نمود:از اوائل سال جاری تا انتهاء شهریورماه،۱۱ هزار و ۹۸۰ نوزاد متولد گردید که از این تعداد ۱۵۳ مورد دوقلوزایی دراین استان به ثبت دست یافته هست.

مدیر کل ثبت احوال قم  گفته بود: علاوه بر این در همین مدت 14 مورد سه قلوزایی در شهر قم در استان شهر قم ثبت گردید.

مرادی با اشاره به این که در شش ماه اول سال جاری شاهد کاهش هفت درصدی آمار تولدها نسبت به مدت همانند سال گذشته هستیم اظهار کرد: درسال گذشته ۱۲ هزار و ۹۳۴ نوزاد متولد گردید.

مدیرکل ثبت احوال شهر قم اظهار کرد: علاوه بر این در این مدت ۲ هزار و ۹۰۵ مورد واقعه وفات در استان شهر قم به ثبت دست یافته که نسبت به مدت همانند سال گذشته که ۲ هزار و ۸۸۱ مورد بوده هست رشد یک درصدی را نشان می دهد.