فرمانده نیروی انتظامی استان قم گفت: پلیس در بررسی فضاهای خصوصی هیچ‌گاه فراتر از قانون عمل نمی‌کند و انتظار داریم مراجع تقلید از نیروی انتظامی برای انجام مسئولیت‌های خود پشتیانی کنند.

به گزارش شهر کریمه به نقل از تسنیم، سردار کاظم مجتبایی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله صافی گلپایگانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد با اشاره به اهمیت و موقعیت شهر قم اظهار داشت: شهر قم به علت این‌که مرکز ثقل شیعه است همیشه مورد توجه دشمنان بوده و علی‌رغم تهدیدهای رسمی و غیررسمی امنیت این شهر، پلیس قم با همکاری سایر نیروهای امنیتی توانسته امنیت کامل این استان را فراهم کند.

وی به نقش مراکز دینی و فرهنگ‌سازی در حوزه امنیت پرداخت و افزود: پلیس از طریق ارتباط با مساجد و مراکز علمی و با قشرهای مختلف مردم به دنبال افزایش قدرت اجتماعی بوده تا پیام پلیس در کنار مردم نه در مقابل آن‌ها را نشر داده و همچنین به این تعامل بین مردم و ادارات و پلیس اهمیت ویژه‌ای می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم تغییر شکل جرایم و شگرد مجرمان را عامل ارتقاء معلومات و دانش شغلی در پلیس دانست و تصریح کرد: فضاهای اجتماعی و تغییرات اجتماع و پایین آمدن سن جرم، کار پلیس را بسیار پیچیده کرده اما با ارتقاء معلومات و دانش شغلی و همچنین تقویت بنیه دینی مجموعه پلیس توانسته‌ایم وظایف خود را کامل و جامع انجام دهیم.

وی به لزوم همکاری همه اقشار و ارگان‌های در بحث ایجاد امنیت اشاره و خاطرنشان کرد: امنیت یک موضوع فراگیر بوده و باید نقش همه بخش‌ها و حتی مراکز دینی نیز در آن دیده شود، همایش سهم من در امنیت با رویکرد مشخص شدن همین سهم و میزان تأثیر گزاری مردم و ارگانها مطرح‌ شده است.

مجتبایی تأثیر پیام آیت‌الله صافی را در این همایش بسیار تأثیرگذار خواند و ادامه داد: مشکلی که امروز ما با آن روبه‌رو هستیم فضای مجازی و اینترنت بوده و متأسفانه این حوزه هویت دینی و همبستگی ملی و همچنین ارزش‌ها و هنجارهای اخلاقی ما را تهدید می‌کند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد پلیس در فضای مجازی گفت: پلیس در جرایم مشهود و غیرمشهود، حریم خصوصی و عمومی دارای قوانین مشخصی است و بر اساس قانون امنیت این فضا را تأمین می‌کند و بحث‌هایی که در مورد فضای خصوصی دانستن این حوزه مطرح می‌شود بی‌پایه و اساس است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم عملکرد پلیس در فضای خصوصی را در چهارچوب قانون خواند و اظهار داشت: پلیس در بررسی فضاهای خصوصی هیچ‌گاه فراتر از قانون عمل نمی‌کند و انتظار داریم مراجع تقلید از نیروی انتظامی برای انجام مسئولیت‌های خود پشتیانی کرده که البته تا امروز این حمایت اتفاق افتاده است.