به گزارش شهرکریمه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بیمارستان فرقانی قم با پیشرفت ۹۷ درصدی در ساخت و تجهیز بزودی به چرخه بهداشت و درمان استان اضافه می‌شود. به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، علی اصغر اکرمی با بیان اینکه مراحل تکمیل ساختمان و تجهیز بیمارستان فرقانی قم طبق […]

به گزارش شهرکریمه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بیمارستان فرقانی قم با پیشرفت ۹۷ درصدی در ساخت و تجهیز بزودی به چرخه بهداشت و درمان استان اضافه می‌شود.

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، علی اصغر اکرمی با بیان اینکه مراحل تکمیل ساختمان و تجهیز بیمارستان فرقانی قم طبق برنامه زمان بندی و با افزایش نیروی انسانی و مدت زمان فعالیت از سوی پیمانکار طرح و با حضور مستمر تیم‌های کارشناسی، نظارتی و اجرائی این دانشگاه به سرعت در حال انجام است، گفت: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی فرقانی با ۳۵۰ تخت در ۹ طبقه و با متراژ ۲۷ هزار مترمربع مراحل پایانی ساخت و تجهیز را پشت سر می‌گذارد.

وی افزود: این بیمارستان دارای بخش‌های اورژانس، جراحی، آی سی یو (مراقبت‌های ویژه)، ان آی سی یو (مراقبت‌های ویژه نوزادان)، جراحی زنان، داخلی زنان، جراحی مردان، داخلی مردان، اطفال و بخش‌های جانبی مانند رادیولوژی و آزمایشگاه و فضاهای پشتیبان است.

وی با اشاره به گذشت ۱۳ سال از آغاز عملیات ساخت بیمارستان فرقانی، گفت: به دلایل گوناگون روند ساخت و تجهیز این بیمارستان در گذشته با کندی انجام گرفت اما از سال ۹۳ با پیگیری‌های مسئولان این دانشگاه قرارداد پیمانکار بیمارستان فرقانی بروز و عملیات تکمیل آن از سر گرفته شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: به دلیل مشکلات اجرائی تکمیل عملیات عمرانی این بیمارستان در سال ۱۳۹۴ با تأخیر مواجه شد و همین موضوع باعث به تعویق افتادن زمان افتتاح بیمارستان فرقانی شده است.

اکرمی افزود: برای حل مشکلات اعتباری مربوط به این طرح برای نخستین بار تسهیلات بانکی به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال اخذ و در بیمارستان مذکور هزینه شده است.

وی با تأکید بر عزم جدی مسئولان دانشگاه بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تجهیز این بیمارستان با امکانات و ظرفیت‌های نوین درمانی تقدیر از مساعدت‌های وزارت متبوع در اختصاص اعتبارات در سال گذشته و امسال جهت تکمیل عملیات ساختمانی و اختصاص تجهیزات پزشکی به روز و پیشرفته و صدور مجوز استخدام برای بیمارستان مذکور گفت: اضافه شدن هرچه سریع‌تر بیمارستان فرقانی به چرخه خدمات درمانی استان موجب تسهیل در ارائه خدمات درمانی به مردم قم و همچنین شهرهای همجوار خواهد شد.