قم-تولیت حرم حضرت معصومه(س) راه اندازی کلانتری ویژه بانوان در راستای حل مشکلات آنان را موثر برشمرد و خواستار ایجاد این کلانتری های ویژه در شهرهای مختلف کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کل کشور که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با بیان اینکه همه هدف ما این است که اگر در جوار حضرت معصومه سلام الله علیها معرفتی را کسب کرده‌ایم آن را در جای دیگر هزینه کنیم، اظهار کرد: حضور در مناطق مرزی و حاشیه‌ای از نظر اسلامی، انسانی، عاطفی و ملی تکلیفی بر دوش بنده بود که به آن عمل شد.

وی با اشاره به نشاط سربازان در مناطق مرزی گفت: دعا برای مرزبانان از دعاهای ماندگار امام سجاد علیه السلام در صحیفه سجادیه است که مضامین بلندی دارد و ما نیز چه از نزدیک و چه از راه دور دعا گوی همه مرزبانان هستیم.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت با اشاره به بازدید از پاسگاه‌های انتظامی مسیر راه سرخس به مشهد و قدردانی از نیروی زحمت کش انتظامی در راه‌های کشور، گفت: در مشهد مقدس یک کلانتری مخصوص بانوان بود که از آن بازدید کردیم و بسیار جالب بود؛ این طرح می‌تواند در بقیه شهرها هم الگو باشد زیرا حل برخی مشکلات فقط از دست بانوان بر می‌آید.

وی با بیان اینکه حضور طلبه‌ای مانند بنده در میان عزیزان نیروی انتظامی کار ارزشمندی بود و سبب خوشنودی نیروهای انتظامی هم شد، گفت: این از مختصات نظام ما است که روحانیت با مردم و نظامیان و دیگر اقشار فاصله‌ای ندارند و باید بکوشیم که این ارتباط میان اقشار بیشتر شود.

سعیدی تصریح کرد: نیروی انتظامی از نیروهایی است که از ابتدای تأسیس رشد صعودی داشته و امروز تبدیل به نیروی مقتدر، محبوب و کار کن در جامعه شده است که مورد احترام همه است و متخلفان هم از نیروی انتظامی رعب در دل دارند.

وی گفت: نیروی انتظامی هم باید در دل بدکاران وحشت بیندازد و هم در میان مردم محبوب باشد و مردم از بودن آنها احساس امنیت کنند.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت ادامه داد: این رفت و آمدها به مناطق مرزی نکات خوبی دارد و باید ادامه داشته باشد و علما و روحانیون باید از این حرکت‌ها استقبال کنند.

منبع