مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: 11 پل عابر پیاده امسال احداث شد و خط‌‌کشی پروژه‌های عمرانی و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در معابر صورت گرفته است. به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسین شعبان‌زاده ضمن تبریک فرارسیدن روز حمل و نقل با اشاره به اجرای […]

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: 11 پل عابر پیاده امسال احداث شد و خط‌‌کشی پروژه‌های عمرانی و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در معابر صورت گرفته است.

به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسین شعبان‌زاده ضمن تبریک فرارسیدن روز حمل و نقل با اشاره به اجرای پل‌های عابر پیاده، اظهار کرد: 11 پل عابر پیاده امسال احداث شد و خط‌کشی پروژه‌های عمرانی و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در معابر صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: در تقاطع جمهوری نصب تابلوها، تجهیزات ترافیکی، ایمن‌سازی معبر و خط‌کشی‌ها اجرا شده است و در فاز اول بلوار آیت الله بروجردی نصب تابلوها و خط‌کشی‌های ‌معابر انجام شد.

شعبان‌زاده با بیان اینکه نصب تابلوهای هدایت مسیر استاندارد در کل مناطق در اولویت نخست اجرا شده است، گفت: فاز دوم این امر از بهمن ماه شروع می‌شود و فاز سوم در قالب تکمیلی کل پروژه‌ها اجرا و تمام تابلوهای غیراستاندارد از سطح شهر جمع‌آوری خواهد شد و تابلوهای استاندارد نصب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تابلوهای انتظامی به تدریج نصب می‌شود، شهرداری‌های مناطق این تابلوها را برای نصب با نظارت سازمان تحویل می‌دهند تا نصب انجام شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به ماندگاری رنگ سرد، گفت: خط کشی تمام معابر مناطق و حتی پروژه‌های اخیر در سال 95 با این رنگ صورت گرفته، ماندگاری این رنگ حداکثر هفت یا هشت ماه است.

شعبان‌زاده عنوان کرد: دستگاه خط‌کشی دو جزئی خریداری شده، سعی می‌شود تا پایان سال خط‌کشی معابر با این دستگاه آغاز شود، خط‌کشی دو جزئی ماندگاری بیشتری نسبت به خط‌کشی عادی دارد، به طوری که اگر نیاز به آسفالت در مسیر نباشد، این رنگ تا پنج سال ماندگاری دارد و تنها هر سال به شست‌وشو نیاز است.

وی یادآور شد: در صورت تأمین تجهیزات و خریداری رنگ سعی می‌کنیم از اوایل سال آینده یا اواخر امسال خط‌کشی دو جزئی را شروع کنیم.