رفتن به بالا

اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی قم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸
 • الأحد ۶ صفر ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 6 October
  آیت الله سعیدی
  مسئولان در برابر حقوق‌های نجومی تنها به بیانیه‌دادن اکتفا نکنند

  آیت‌الله سعیدی: فرانسه دست از حمایت از تروریست‌ها بردارد

  امام جمعه قم با بیان اینکه کشورهای که حامی داعش بودند امروز ضربات سختی از این گروه تروریستی می‌خورند، گفت: گروهک داعش حملات فرانسه را برعهده گرفت که این سزای کشورهایی است که از داعش حمایت می‌کنند. به گزارش شهرکریمه آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قم برگزار […]

  امام جمعه قم با بیان اینکه کشورهای که حامی داعش بودند امروز ضربات سختی از این گروه تروریستی می‌خورند، گفت: گروهک داعش حملات فرانسه را برعهده گرفت که این سزای کشورهایی است که از داعش حمایت می‌کنند.

  به گزارش شهرکریمه آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قم برگزار شد، اظهار داشت: خداوند برای انسان حدود و مرزهایی را مشخص کرده است و به این وسیله خیر انسان را می‌خواهد.

  امام جمعه قم با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: باید به خداوند و رسول خدا ایمان آورد و در راه خدا جهاد کرد که این موضوع سبب عاقبت به خیری و رستگاری انسان است.

  آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه ایمان به خداوند باید واقعی و قلبی و بر ارکان قوی مستقر باشد، گفت: کسی که به خداوند ایمان می‌آورد باید به رسول خدا هم ایمان بیاورد تا مطالبات خدا را به وسیله پیامبر اکرم(ص) دریافت کند.

  تولیت حرم حضرت معصومه(س) بیان کرد: ادای خمس و زکات و صدقات، جهاد با مال محسوب می‌شود و مقابله با دشمن و دفاع از اسلام نیز جهاد در راه خداوند و جهاد کبیر محسوب می‌شود.

  استاد حوزه علمیه مقابله با نفس را جهاد اکبر دانست و افزود: جهاد در عرصه درس جهاد علمی محسوب می‌شود و در حوزه‌های علمیه افرادی که در زمینه علم موفق می‌شوند مجتهد نامیده می‌شوند و جهاد فی سبیل الله است.

  وی گفت: در زمان رسول خدا یکی از بانوان خدمت پیامبر (ص) رسید و گفت که مردان به جبهه می‌روند و جهاد می‌کنند و ما زنان در منزل هستیم که رسول خدا(ص) گفت زنانی که در منزل برای همسر و فرزندان خود کار می‌کنند؛ نیز جهاد می‌کنند.

  امام جمعه قم با اشاره به اهمیت فعالیت شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان نظارت و تائید انتخابات و تفسیر قانون اساسی را برعهده دارد، شورای نگهبان نماد ملت و دین و سبب اطمینان جامعه است.

  آیت‌الله سعیدی با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت آیت‌الله العظمی بروجردی اظهار داشت: آیت‌الله بروجردی خدمات بی‌نظیری به حوزه‌های علمیه انجام داد و برکات این مرجع عالیقدر در بیرون از مرز‌ها نیز وجود دارد.

  وی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا به وسیله تهاجم فرهنگی به نسل جوان و خانواده‌ها حمله کند و در این راستا برنامه‌ریزی کرده است، عنوان کرد: شایسته نیست که در جمهوری اسلامی مسئولان در برابر سیلاب آسیب‌های اعتقادی، امنیتی و روحی و روانی شبکه‌های صهیونیستی اقدامی نکنند و آن را به حال خود‌‌ رها کرده و هیچ‌گونه نظارتی برآن نداشته باشند.

  استاد حوزه علمیه تصریح کرد: مسئولان باید نظارت جدی بر شبکه‌های اجتماعی داشته باشد و اگر این اقدام صورت نگیرد دشمن به اقدامات شوم خود می‌پردازد و در نسل جوان نفوذ می‌کند.

  امام جمعه قم در ادامه با اشاره به موضوع فیش‌های حقوق نجومی افزود: از نگاه مقام معظم رهبری این حقوق‌ها برداشت‌های نامشروع و گناه و خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است، دریافت‌های نامشروع برگردانده شود و اگر سوءاستفاده از قانون شده اشخاص از کار برکنار شوند.

  آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه امام خامنه‌ای خواستار عزل و برکناری مسئولانی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند، شده‌اند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری خواستار بازگشت این پول‌ها و مجازات افراد مجرم شدند، مردم انتظار دارند که این اقدام تنها با بیانیه انجام نشود و مسئولان دربرابر حقوق‌های نجومی تصمیم قاطعی بگیرند.

  وی بیان کرد: اگر همانند رژیم طاغوت برخی از مسئولان زندگی تجملاتی و اشرافی‌گری داشته باشد زیبنده انقلاب نیست، اینکه مردم برای حفظ اسلام و انقلاب از جان و مال خود بگذرند و در مقابل عده‌ای با زندگی تجملاتی و سوءاستفاده مالی به مقابله با آرمان‌های انقلاب بپردازند، قابل پذیرش نیست.

  استاد حوزه علمیه با اشاره به حادثه تروریستی شب گذشته در شهر نیس فرانسه تصریح کرد: رهبر انقلاب بار‌ها تاکید کردند که دولت‌های اروپایی از تروریست‌ها حمایت نکنند. این‌ها اگر در منطقه شکست بخورند عملیات خرابکارانه خود را در اروپا انجام می‌دهند، ملت ایران ضمن محکومیت حملات تروریستی فرانسه ازاین کشور می‌خواهد که دست از حمایت‌ از گروه‌های ترویستی بردارند.

  وی با بیان اینکه کشورهای که حامی داعش بودند امروز ضربات سختی از این گروه تروریستی می‌خورند، گفت: گروهک داعش حملات فرانسه را برعهده گرفت که این سزای کشورهایی است که از داعش حمایت کرده و یا از جنایت‌های شوم داعش در کشورهای اسلامی حمایت می‌کنند.

  امام جمعه قم افزود: آیت‌الله اعرافی به عنوان مدیر جدید حوزه‌های علمیه انتخاب شدند و این مسئولیت بزرگ را برعهده گرفتند که انشاءالله با دانش و مدیریت خوبی که دارند در مسئولیت جدید نیز موفق بشوند.

  اخبار مرتبط